Tuzemský rekreační pobyt dětí v roce 2020 - Penzion Rota Písečné

Havířovské děti si letos opět užijí pobyt v Penzionu Rota Písečné v Písečné nad Dyjí

Díky finančnímu příspěvku města Havířova se i v letošním roce uskuteční letní tuzemský rekreační pobyt pro havířovské děti. Již tradiční akci organizačně zajišťuje Odbor školství a kultury magistrátu města Havířova společně se Střediskem volného času ASTERIX. Děti pojedou do Penzionu Rota Písečné v Písečné nad Dyjí v jihočeském kraji. Penzion se nachází v malebné jihočeské obci, v jejímž okolí návštěvníci najdou skvosty jako Slavonice, Dačice či Telč. Děti budou ubytovány ve čtyřlůžkových pokojích s příslušenstvím. K dispozici budou mít klubovnu, relaxační místnost, knihovnu, venkovní dílnu, hřiště, bazén, minigolf, lanovou dráhu a ohniště. V Písečné nad Dyjí stráví děti pod profesionálním dozorem jedenáct dní (od 10. 8. 2020 do 20. 8. 2020) plných bohatého programu, kdy budou moci sportovat, věnovat se turistice, účastnit se poznávacích výletů do okolí, hrát společenské hry a zažít vše, co k rekreačnímu pobytu patří. Přihlásit na pobyt se mohou všechny děti s trvalým pobytem v Havířově, které se narodily v letech 2006 – 2012. Přednostně budou zařazeny k pobytu děti, které se nezúčastnily rekreačního pobytu v roce 2019, děti doporučené sociálním odborem MMH, děti z rodin, které pobírají přídavek na dítě a z rodin, kde je zákonný zástupce samoživitelem. Zaměstnanci odboru školství a kultury penzion v loňském roce navštívili a shledali, že samotná budova je výborně vybavená, zázemí penzionu i okolí zaručuje dobrou zábavu a rekreaci.

Věříme, že pobyt dětí v Rotě Písečné se v roce 2020 vydaří a děti si odvezou spoustu zážitků a vzpomínek na příjemně strávené dny.

Bližší informace a formulář žádosti naleznete v přiložených souborech.

POZOR ZMĚNA TERMÍNU PRO PŘÍJEM ŽÁDOSTÍ!

Vzhledem k epidemiologické situaci se termín pro přijímání přihlášek prodlužuje do 31. 5. 2020.

 

ZRUŠENÍ POBYTU

Rekreační pobyt pro děti v jižních Čechách v Penzionu Rota Písečné, který se měl uskutečnit od 10. 8. do 20. 8. 2020, se ruší.

Důvodem je malý zájem o pobyt – obava ze stále přetrvávající situace COVID 19.

Porada vedení vzala zrušení pobytu na vědomí dne 8. 6. 2020.