Letní tuzemský rekreační pobyt dětí v roce 2019 - Penzion Rota Písečné

Havířovské děti si letos opět užijí pobyt v Penzionu Rota v Písečném nad Dyjí.

Díky finančnímu příspěvku města Havířova se i v letošním roce uskuteční letní tuzemský rekreační pobyt pro havířovské děti. Již tradiční akci organizačně zajišťuje odbor školství  a kultury Magistrátu města Havířova společně se Střediskem volného času ASTERIX. Děti pojedou do Penzionu Rota v Písečném nad Dyjí v Jihočeském kraji. Penzion se nachází v malebné jihočeské obci, v jejímž okolí návštěvníci najdou skvosty jako Slavonice, Dačice či Telč.

Děti budou ubytovány ve čtyřlůžkových pokojích s příslušenstvím. K dispozici budou mít klubovnu, relaxační místnost, knihovnu, venkovní dílnu, hřiště, bazén, minigolf, lanovou dráhu a ohniště. V Písečném nad Dyjí stráví děti pod profesionálním dozorem jedenáct dní  (od 5. 8. 2019 do 15. 8. 2019) plných bohatého programu, kdy budou moci sportovat, věnovat se turistice, účastnit se poznávacích výletů do okolí, hrát společenské hry a zažít vše,  co k rekreačnímu pobytu patří.

Přihlásit na pobyt se mohou všechny děti s trvalým pobytem v Havířově, které se narodily v letech 2005 – 2011, a to do 29. 3. 2019. Přednostně budou zařazeny k pobytu děti, které se nezúčastnily rekreačních pobytů v roce 2018, děti doporučené sociálním odborem MMH, děti z rodin, které pobírají přídavek na dítě, a z rodin, kde je zákonný zástupce samoživitelem.

Zaměstnanci odboru školství a kultury v loňském roce penzion navštívili a shledali, že  samotná budova je výborně vybavená, zázemí penzionu  i okolí zaručuje dobrou zábavu a rekreaci.

Věříme, že pobyt dětí v Rotě Písečné se v roce 2019 vydaří a děti si odvezou spoustu zážitků a vzpomínek na příjemně strávené dny.

Bližší informace a formulář žádosti naleznete v přiložených souborech.