Speciální technické vybavení

MĚSTSKÝ KAMEROVÝ DOHLEDOVÝ SYSTÉM

Městský kamerový dohledový systém je v nepřetržitém provozu již od roku 2001. Na začátku bylo v provozu 10 kamer. V roce 2006 byl vybudován kamerový bod na ulici Kpt. Jasioka. V roce 2008 byl vybudován kamerový bod na ul. Hlavní tř. před KD Radost. 

V roce 2012 došlo k rozšíření o 4 kamerové body na komisariátu č.3, ul Gen. Svobody. Tyto kamerové body nechala vybudovat a zaplatila společnost RPG Byty s.r.o., která je pak následně darovala statutárnímu městu Havířov. Kamery byly umístěny po konzultacích s MP Havířov v problémových lokalitách Havířova - Šumbarku. Městský kamerový systém nyní zahrnuje 16 kamer, které jsou obsluhovány ze tří samostatných pracovišť umístěných na komisariátech městské policie Havířov.

Rozmístění kamer dle komisariátů:

Komisariát č. 1 - ul. Karvinská                          Komisariát č. 2 - ul. Balzacova
_mkds_k1.jpg                                      _mkds_k2.jpg 

Komisariát č. 3 - ul. Gen. Svobody
mkds_k3.jpg

DIGITÁLNÍ ZÁZNAMNÍKY

Digitální záznamníky využívá Městská policie Havířov od roku 2003. V současnosti je využíváno 35 digitálních záznamníků převážně značky Olympus.
vn-7800__front_m.jpg

DIGITÁLNÍ  MINIKAMERY

Od roku 2011 je k zaznamenání úkonů strážníků využíváno kromě diktafonů také 30-ti digitálních minikamer. Kvůli datové náročnosti pořízených záznamů bylo zakoupeno diskové úložiště.
minikamera.jpg

TERMOKAMERA

Termokamera se využívá při pátrání po osobách nebo monitorování neosvětleného prostoru v nočních hodinách. Umožňuje strážníkům na několik desítek metrů zachytit tepelné stopy.
termokamera.jpg

NOČNÍ VIDĚNÍ

K nočním kontrolám je využíváno noční vidění, které umožňuje za naprosté tmy monitorovat prostor.
nocni_videni.jpg

FOTOPASTI

V roce 2010 byly pořízeny dvě fotopasti. Mohou pomocí detekce pohybu automaticky snímat určený prostor a pořizovat fotografie i videosnímky a to i za naprosté tmy.
fotopast.jpg

LASEROVÝ MĚŘIČ RYCHLOSTI
 

Byl pořízen v roce 2004.

Měření rychlosti je příspěvkem města ke zlepšení v oblasti bezpečnosti silničního provozu.

lm.jpg

CYKLOHLÍDKY

Jsou v provozu od roku 2001. Využívány jsou většinou od dubna do září. Za jednu směnu najedou strážníci až 40 km. V současnosti je v provozu 6 jízdních kol.
cyklohlidka.jpg