Napsali nám

Děkovný email ze dne 11.4.2024

Mateřská škola Havířov-Město Puškinova 7a/908

PODĚKOVÁNÍ

Moc děkujeme Městské policii Havířov za možnost zúčastnit se akcí, které pořádá pro děti. V úterý 9. 4. 2024 jsme s předškoláky navštívili dopravní hřiště na MŠ Místní. Pochvala patří paním inspektorkám, které jsou velké profesionálky a dětem vštěpují pravidla bezpečnosti při účasti dětí v dopravním provozu. Moc si toho vážíme a přejeme hodně zdaru při dalších společných akcích.

Ingrid Kysucká, ředitelka MŠ

Jitka Stanieková, Bc., učitelka

 
Děkovný email ze dne 29.11.2023

Vážení,

ráda bych touto cestou poděkovala všem, kteří se podíleli na přípravě a realizaci "Kurzu sebeobrany" v rámci projektu prevence pro ženy - "Ženy, naučte se bránit". Zejména bych vyzdvihla velice profesionální a obětavý přístup strážníků - Ing. Ivana Mosera, Jozefa Mydlára, Tomáše Zamecznika a z oddělení prevence - Editu Koňaříkovou.
Jako účastnice listopadového kurzu musím konstatovat, že tento projekt byl pro mne velkým přínosem nejen po stránce teoretické, ale zejména praktické. V době, kdy narůstá agrese a pouliční kriminalita by měl takový kurz absolvovat každý.
Vážím si práce všech, kteří se jakýmkoliv způsobem snaží pomáhat občanům, není to samozřejmá věc a proto si tito lidé zaslouží přinejmenším náš respekt a úctu (policie, záchranáři, hasiči, lékaři...).

Ještě jednou velkou pochvalu a poděkování všem!!!

S pozdravem

Ing. Monika K.

 
Děkovný email ze dne 10.7.2023

Dobrý večer, chtěl bych poděkovat paní operátorce a strážníkům , kteří v koordinaci s jednotkou hasičů a záchrannou službou pomohli zachránit život mojí mamce.
Máte u mě obrovský dík, respekt a vážím si vaší práce.
Moc děkuji a máte to u mě.

Kamil V.

 
Děkovný dopis ze dne 11.1.2022

Vážení strážníci Městské policie Havířov,

ráda bych touto cestou poděkovala dvěma fešáckým strážníkům, kteří dne 4.ledna 2022 přijeli do mého bytu a pomohli mi vstanout. Strážníci byli ochotni a velmi profesionální. Jsem ročník 1932 a každý pád je pro mě nebezpečný, proto jsem ráda, že naše město poskytuje také služby, kdy si můžu přivolat na pomoc strážníky městské policie a jsem velmi ráda, že jsou mezi námi takovýhle fešní, milí a hlavně profesionální strážníci s lidským přístupem. Ještě jednou děkuji, dělejte svou práci s tímhle přístupem dál.

S velkým díky

I. Š. z Havířova

 

Děkovný email ze dne 13.5.2021

   

 
Děkovný email ze dne 12.11.2020

Od paní D. K.

Chtěla bych moc poděkovat Městské policii Havířov,že pořádají kursy sebeobrany,. Ženy naučte se bránit ´. Zúčastnila jsem se v září 2019. Moc mi pomohl,jelikož jsem se dostala do situace, kdy jsem se musela bránit a vyšlo mi to. Vřele doporučuji ženám.Zároveň bych chtěla poděkovat zaměstnanci PPL??Který pachatele zadržel a zavolal PČR a já jsem už neměla příležitost mu poděkovat osobně. Situace se stala v listopadu 2020.

Děkovný email ze dne 22.7.2020

Dobrý den pane řediteli,

alespoň prostřednictvím emailu bych chtěla vyjádřit poděkování a pochvalu městským strážníkům za pomoc, kterou mi poskytli. Konkrétně se jedná o pana Martina Čecha, služební číslo 028 a pana Davida Kilnara, služební číslo 048. Oba jsou ze služebny na ul. Balzacova. Dne 17. 7. 2020 před 20 h jsem jela osobním autem po ulici Na Nábřeží a dojížděla jsem ke křižovatce na ulici Těšínská. Jelikož mi v motoru začalo něco klepat, zpomalila jsem a jela jsem rychlostí asi 20 km/hodinu. V momentě, kdy jsem se přibližovala ke křižovatce, mi náhle uletělo levé přední kolo, řítilo se nebezpečnou rychlostí do protisměru a následně až na chodník po pravé straně. Naštěstí tam nikdo nebyl a nikomu se nic nestalo. Ihned jsem zastavila, vystoupila z auta a byla v šoku, protože v té chvíli nebylo možné dělat vůbec nic. Najednou se objevilo auto městské policie s majáky, strážníci vyskočili z auta, chytili kolo a zajímali se, zda jsem v pořádku. Musím ocenit jejich empatii, protože jsem v té chvíli vůbec nevěděla, co dělat. Myslela jsem, že budu volat odtahovou službu, ale strážníci se nabídli, že kolo přimontují, abych mohla aspoň dojet domů. V tom okamžiku mi připadalo neskutečné, že mi přimontují kolo a pomohou mi. Opravdu si toho velice vážím. Kolo namontovali, přilepili uvolněný blatník policejní páskou, aby nezasahoval do kola a doprovodili mě až k mému bydlišti, aby se ujistili, že jsem v pořádku dojela domů. Velice si vážím jejich lidského přístupu. S takovou situací a hlavně s takovou reakcí a pomocí městské policie jsem se setkala poprvé. A opravdu nepřeji nikomu takovou situaci zažít. Prosím o finanční ocenění a pochvalu výše uvedených strážníků. Nejsem si jistá, že by se každý strážník takto zachoval. Vážím si jejich práce, i když spousta lidí vnímá městskou policii negativně. A po tomto zážitku opravdu klobouk dolů.

Děkuji a přeji pěkný den.
Monika Gabryšová

Děkovný email ze dne 23.6.2020
Dobrý den. Tímto bych chtěla poděkovat strážníkům MP, služební číslo 020 a 096. Díky těmto strážníkům a jejich všímavosti, se mi včera večer (22.6.2020) vrátilo odcizené kolo. Strážníků městské policie a jejich práce, si vážím. Prosím, aby byli pochváleni. Hezký den. Děkuji Chovančíková
Poděkování patří za :  Dne 22.6.2020 při provádění kontrolní činnosti na křižovatce ulic Těšínská x K.Světlé, Havířov - Podlesí spatřila hlídka MP muže, který měl u sebe jízdní kolo, které odpovídalo popisu odcizeného kola. Následně byl strážníky kontaktován dotyčný, který sdělil, že uvedené kolo koupil přes internet od nějakého jemu neznámého muže. Dotyčný neměl doklad o nabití jízdního kola. Strážníky byl kontaktován majitel ukradeného kola, který se dostavil na místo a potvrdil, že se jedná o jeho kolo, které mu bylo odcizeno 10.6.2020 ze sklepní kóje na ul. U Stromovky, Havířov-Město. O události byla vyrozuměna PČR, která si událost převzala.
 
Děkovný email ze dne 16.6.2020 
Dobrý den pane primátore, chtěla bych moc poděkovat v této nelehké době vaší městské policii, která je u testování na COVID 19 ve vaší nemocnici. Velice dobře korigují a hlavně komunikují s klienty, kteří přišli nebo přijeli na testování v daném čase, opravdu velká pochvala, jelikož jsme byli už testováni i jinde a s vašim místem se to nedá srovnat, hlavně dnes 16. 6. 2020, byla policie velice profesionální, ještě jednou moc děkuji. O.A.
 
Děkovný email ze dne 11.6.2020
Od paní Š.F. z Havířova 
Vážený pane, chtěla bych touto cestou vyslovit poděkování dispečerovi s číslem 019 a jeho vozové posádce, kteří sloužili 9.6.2020 kolem 20 hodiny, tedy zřejmě noční službu. Kolem 19,40 jsem přijela ke zdejší služebně, u níž se nachází bankomatm, abych si mohla vybrat peníze. Nechala jsem auto nastartované, protože jsem předpokládala, že výběr hotovosti z bankomatu zabere jen chvíli času, jenže v autě jsem nechala dvouměsíční štěně, kterému se povedlo auto zamknout zevnitř. V autě jsem ponechala klíče od bytu i telefon, takže jsem se nemohla spojit se svým synem, který bydlí v Albrechticích u Českého Těšína a který má moje náhradní klíče od bytu, v němž mám druhé klíče od vozu. Uznávám, že jsem udělala velkou chybu, kterou si budu dlouho pamatovat. Oslovila jsem tedy vašeho dispečera, jestli by mi nemohl v této situaci pomoc a on byl velmi ochotný a vstřícný. Neváhal se spojit se služebnou v Albrechticích u Českého Těšína, bohužel neúspěšně, pak tedy zjistil telefonní číslo na mého syna a úspěšně ho kontaktoval. Vysvětlil mu situaci a požádal ho, zda by nepřijel. Strážníci z vozové posádky se mnou setrvali u auta a byli rovněž velmi ochotní. Tato kuriózní situace, než jsem mohla odemknout auto a vytáhnout psa, trvala přibližně hodinu. Ještě jednou chci touto cestou vyjádřit velké díty těmto mužům a pevně věřím, že jim budete má slova jako jejich nadřízený tlumočit. Přeji vám všem mnoho úspěchů a aby byli tito lidé vždy doceněni. 
 
Děkovný dopis ze dne 9.3.2020

 
Děkovný e-mail ze dne 2.6.2019

Dobrý den,
chtěla bych touto cestou velmi poděkovat strážníkovi městské policie s číslem 082, za pomoc, kterou mi dne 2.6.2019 kolem 20.45 hod., poskytl v mé svízelné situaci. Když jsem jej oslovila a požádala o pomoc s mým vozidlem, byl velice vstřícný a ochotný. Ještě jednou velké díky!!!

Petra Světlíková
 

Děkovný e-mail ze dne 26.5.2019
Dobrý den, chtěla bych moc a moc poděkovat za excelentní vystoupení Vašich psovodů a jejich svěřenců na akci"Den pro rodinu" v Multigeneračním centru Lučina v Havířově. Stejně jako minulý rok, bylo jejich vystoupení skutečným tahákem. Lidi byli nadšeni a my rovněž. Ještě jednou tedy moc děkujeme a vyřiďte prosím ještě jednou náš veliký dík i vlastním aktérům. Byli skutečně skvělí :)
S pozdravem
Mgr. Hana Vlhová
programová koordinátorka Centra Lučina
 
Děkovný dopis ze dne 8.7.2018
Dobrý den,
čas velice rychle plyne. Je to už druhý měsíc od akce v Lučině, a já se až nyní dostávám k tomu, abych touto cestou moc poděkovala za účast psovodů městské policie a jejich čtyřnohých přátel. Jednoznačně to bylo jedno z nejsledovanějších vystoupení :) Bylo to skutečně úžasné a všichni byli moc milí a vstřícní. Prosím, vyřiďte mnoho díků od nás organizátorů i od mnoha účastníků. Velmi si spolupráce s MP vážíme a budeme se těšit na další spolupráci.

S přáním všeho dobrého - koordinátor Senior asistent

 
Děkovný dopis ze dne 5.6.2018

Dobrý den,

chtěla bych poděkovat jménem dětí a pedagogů naší mateřské školy za úžasnou akci, kterou každým rokem pořádáte pro děti mateřských škol u příležitosti jejich svátku. Pro děti je to neopakovatelný zážitek vidět všechnu techniku na vlastní oči a moci si vše osahat. Děti byly nadšené, počasí přálo a všichni účastníci všech složek byli příjemní, vstřícní a usměvaví. Moc si ceníme Vaší práce a přejeme hodně úspěchů do dalších let

Děkuji a jsem s pozdravem Kysucká Ingrid, ředitelka MŠ
Mateřská škola Havířov - Město
Puškinova 7a/908

 

Děkovný dopis ze dne 3.5.2018

 

20180509_085900.jpg

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Děkovný dopis ze dne 9.2.2018
podkovn.jpg

 

 
 
 
 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Děkovný dopis ze dne 1.1.2018
Dobrý den, dne 1.1.2018 v 11 hod. dostala dcera neočekávaně zprávu že se musí vrátit zpět do Prahy kde má trvalé bydliště. Po silvestrovské noci jsme si nebyli jisti jestli je schopna řídit vozidlo. Navíc naše nervozita gradovala když jsme vyčerpali téměř všechny možnosti jak zjistit ev. množství zbytkového alkoholu v krvi /nemocnice, policie čr., zakoupení testeru/. Jako poslední možnost jsme se obrátili na Městskou policii v Havířově Karvinská 1a - k našemu velkému překvapení jsme se setkali s velkým pochopením a vstřícností. Téměř okamžitě přijela hlídka, která provedla vše potřebné a po ujištění že zbytkový alkohol je 0 mohla dcera v naprostém klidu odjet. Zdánlivě malá pomoc ale pro nás znamenala opravdu hodně. Chtěl bych tímto upřímně poděkovat všem zúčastněným. Děkuji.
 
Děkovný dopis ze dne 17.7.2017
podkovn_obana.jpg

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Děkovný dopis ze dne 13.1.2017
dopis_16.jpg

Děkovný email ze dne 21.12.2016

Vážení,

v návaznosti na váš email ze sekretariátu MP Havířov chci touto cestou poděkovat MP Havířov, především zaměstnancům MP z okrsku na ul. Balzacova, za řešení problematické situace týkající se volného pohybu psů v okolí ulice Přímá v Havířově-Podlesí.
Velice si vážím svědomité práce policistů při kontrolní činnosti a těší mne fakt, že individuální problémy obyvatel nejsou v našem městě nikomu lhostejné.

S přáním poklidných svátků vánočních a všeho dobrého v roce 2017


Děkovný email ze dne 19.12.2016

Dobrý den,
moc bych chtěla pochválit jednání strážníků Městské policie v Havířově, a to přesto, že jsem se ve dvou případech nechtíc ocitla v roli nezbedného kverulanta, který byl pokárán ... a jednou jsem si tu nevěděla rady. V Havířově pobývám teprve měsíc a kousek. Je to pro mě milé město, se kterým se zatím pořád ještě seznamuji, a to bohužel nechtíc i chybami. Děkuji proto za velice tolerantní přístup zdejších strážníků, kteří úplně do puntíku naplňují heslo, které jsem si před chvilkou přečetla na Vašich webových stránkách: Jsme služba občanům Havířova. Velice si vážím toho, že se ke mně strážníci nechovali represivně, ale výchovně. Nechci působit ve svém novém prostředí jako potížista, proto jsem vděčná za každou radu o tom, jaká jsou zde pravidla občanského soužití.

No a abych jmenovala nějak konkrétně ...

Nesoustředila jsem se bohužel v době pokárání na nějaká služební čísla nebo tak něco ... přeci jen na mě působí (i přes shovívavý přístup strážníků) v takových situací stres z nějakého přestupku, z ověřování totožnosti a z toho, že je mi stydno ... ale snad nějak dohledáte, které strážníky mám na mysli:

1) dnes, tj. 17.12. v dopoledních hodinách na cyklostezce pod ulicí Na Nábřeží
Nějaké rány z údolí mi poplašily pejska. Mám velice hodnou, stařičkou, rotvajlerku Máju. Až dosud jsme bydlely u lesa, v osadě pěti chalup, takže si teprve zvykáme na městské prostředí a městský hluk. Pan strážník, který byl situaci přítomen, mi trpělivě vysvětlil, jaká jsou zde pravidla pro pohyb pejsků, dohlédl na to, že Majku zaopatřím a asi mě i odkázal na nějakou vyhlášku o čipování trvale žijících pejsků, kdybych se sem přihlásila, což mi doporučil i jako vhodné řešení pro případ odchytu. Soustředila jsem se v tu chvíli spíš na zklidnění Majky, proto Vám budu vděčná za zopakování odkazu na vyhlášku o pohybu/čipování pejsků, abych si mohla přečíst, co a jak.

2) tuším, že v úterý 6.12.? ráno na ulici Na Nábřeží

Nevhodně jsem zaparkovala do řady vozidel, která stála v prostoru mezi chirurgickou klinikou a popelnicemi. Přítomný strážník mi vysvětlil, v čem jsem při parkování pochybila a ukázal mi, kde a jak zaparkovat lépe.

3) tuším, že v pondělí 24.11. dopoledne

Hledala jsem pobočku VZP a obrátila jsem se na hlídku, kterou jsem potkala v ulici Svornosti. Dvojice muž a žena. Paní byla velice hodná, ochotně mi poradila a pomohla mi s orientací.

Za to všechno moc děkuji.

Samozřejmě neslibuji, že ze mě bude úplně příkladný občan, ale rozhodně se z úcty ke spoluobčanům i jmenovaným strážníkům MěP pokusím těchto chyb napříště vyvarovat. Také si velmi vážím toho, že se mohu na strážníky MěP s důvěrou a bez obavy obrátit, když si sama nevím rady. Je to milé.

S úctou ....