Mobilní služebna Městské policie Havířov

Popis mobilní služebny Městské policie Havířov

 

Mobilní služebna Městské policie Havířov byla realizována v roce 2009 nákupem obytného přívěsu se standardním vybavením. Interiér přívěsu byl upraven před uvedením do provozu tak, aby splňoval požadavky pro výkon služby úpravou vnitřních prostor, kde byla původní ložnice přestavěna na kancelář.  Exteriér byl opatřen popisem Mobilní služebna MP Havířov, logy MP Havířov a uvedením čísel tísňových linek.

 

 

ms1.jpgPřívěs byl vybaven dalším nadstandardním vybavením, mezi které patří 2ks akumulátorů sloužících k napájení výpočetní techniky prostřednictvím měniče 12/220V. Tyto akumulátory pomáhá ve slunných dnech dobíjet solární panel, umístěný na střeše přívěsu. Přívěs je možno připojit na elektrickou síť a napájet z ní veškeré spotřebiče. V případech, kdy není připojení na veřejnou síť možné, lze napájet spotřebiče pomocí benzínového agregátu.

Dalším zdrojem energie je tlaková láhev se stlačeným plynem PB, ze které je možno napájet ledničku,   vytápění vnitřních prostor a plynový sporák. Mezi další nadstandardní vybavení přívěsu patří ještě dvoustupňová  klimatizace a digestoř. Mezi základní vybavení patří chemické splachovací WC s umývadlem.

 

 

Vnitřní prostor přívěsu je rozdělen do dvou částí - kancelář ve které je umístěna výpočetní technika spolu s kamerovým systémem a společenská sloužící pro styk s občany a odpočinek strážníků.

ms.jpgVýpočetní technika se skládá z výkonného notebooku s tiskárnou, na kterém jsou zprovozněny dostupné databáze, které může městská policie při své činnosti používat. Na střeše přívěsu je umístěna kamera v neprůhledném krytu, pro kterou bylo zkonstruováno speciální zdvihací zařízení, které vyzvedne kameru 80 cm nad střechu přívěsu, což zabezpečuje dostatečný přehled po okolí. Kamera umožňuje všechna nejmodernější nastavení, která je možno v současné době na kameře nastavit - od automatického trasování po okolí, až po zákaz sledování citlivých oblastí. Po obvodu přívěsu jsou rozmístěny 4 kamery, které jsou napojeny na EZS  a slouží především k ochraně samotného přívěsu zvláště před vandalstvím. Záznam ze všech kamer je nepřetržitě nahráván na DVR videorekordér s možností zpětného vyhodnocení. K zabezpečení přívěsu slouží ještě 2 prostorová pohybová čidla a otřesový spínač s vyvedením jak na sirénu v přívěsu, tak na pult centralizované ochrany městské policie.