Harlow


Harlow-znak.pngZemě: Velká Británie 
Spolupráce od: 1990 
Počet obyvatel: 79.000 
Rozloha: 30.54 km2
Vzdálenost: 1645 km 

Partnerská města: Havířov - Česká republika, Stavanger - Norsko, Vélizy-Villacoublay - Francie, Tingalpa - Austrálie 

Harlow leží 37 km na sever od Londýna, na hranicích s hrabstvím Essen a Hertfords-Hire. 

Nové město bylo postaveno po druhé světové válce. Městská práva byla městu udělena v roce1947. Město je rozděleno do čtvrtí, z nichž každá je samostatná s vlastními nákupními centry a občanskou vybaveností.

Harlow má jednu z nejrozsáhlejších sítí cyklostezek v zemi, propojující všechny oblasti města s centrem města a průmyslovou oblastí. K zajímavostem města patří take síť pěších zón, které byly vybudovány mezi prvními v zemi.

Centrum města a přilehlé nákupní oblasti prošly zásadní přestavbou. Následně byly přestavěny a opraveny také další městské stavby, včetně většiny zdravotních center a průmyslových celků. 

Harlow disponuje rozsáhlou sítí autobusových linek, najdeme zde také dvě železniční stanice a vzdálenost od London Stansted Airport je pouhých 15 km.

Občanskou vybavenost zajišťují ve městě dvě nemocnice, šest středních škol, pobočka vysoké školy Memorial University of Newfoundland, rugbyový klub a další sportovní zařízení. Ani v oblasti umění a kultury si Harlow nepřijde zkrátka. Město vlastní sbírku plastik, kolem sta kusů, které můžete najít pod širým nebem, v ulicích, v parcích i v nákupních centrech. Pro kulturní zážitek si můžete dojít do umělecké galerie nebo místního divadla.

Hlavním rysem města je jeho zeleň. Více něž třetinu plochy města pokrývají parky. Městský park je jedním z největších v Británii.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz