Omiš


omis-znak.pngZemě: Chorvatsko 
Spolupráce od: 2004 
Počet obyvatel: 15 800 
Rozloha: 266 km2
Vzdálenost: 1078 km 

Partnerská města: Havířov - Česká republika, Nepomuk - Česká republika, Diksmuide - Belgie, Zagorje ob Savi - Slovinsko, San Felice del Molise - Itálie, Rjazaň - Rusko 

Omiš je půvabné město s pravou středozemní atmosférou při ústí řeky Cetiny. Prochází jím Jadranská magistrála a je vzdálený 28 km jižně od Splitu. Velké kamenné útesy dominují tomuto městu, aby ho po staletí chránily. Starý díl města, který je pod nimi vytesán je skutečným pokladem minulosti.

Je to město Festivalu pěveckých skupin – klap, v srdci Dalmácie mezi turistickými centry Splitem a Makarskou, město s bouřlivou a zajímavou minulostí s počátky v dobách antiky, ve středověku nedobytné hnízdo omišských pirátů a dnes turistické středisko uprostřed nádherné riviéry. Vedle přírodních krás a mnohých kulturních památek slavných a dlouhých omišských dějin přispívají k nezapomenutelným zážitkům i mnohé pohostinské objekty, sportovní a jiná zařízení.

Řeka Cetina, která si bezprostředně za městem prorazila cestu impozantním horským masivem a velkolepým kaňonem spěchá k moři, činí spolu s kilometrovou písečnou pláží tuto část jaderského pobřeží výjimečnou a zcela ojedinělou.

Skvělá poloha města Omiše mezi strmými skalami, řekou Cetinou a mořem je stejně atraktivní jako turistická nabídka zdejšího kraje: ekoturismus ve vesnických domácnostech, rafting na peřejích Cetiny, volné lezení na okolních skalách, plavecký maraton atd. Můžeme zde najít i malá rybářská místa, která si zachovala svoji osobitost, ale i osamělé zálivy, ve kterých můžeme objevit "svoji" překrásnou oblázkovou pláž.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

 Multimédia 

Radniční listy

Kontakt 

Magistrát Města Havířova

Svornosti 2
Havířov - Město, 73601

tel. 596 803 111
fax. 596 803 350
posta@havirov-city.cz

Datová schránka
Identifikátor datové schránky (ID):
7zhb6tn
Název datové schránky:
Statutární město Havířov

úřední hodiny

po, stř: 8:00-17:00
čt: 8:00-14:00
út, pá: 8:00-12:00 (na objednávku)

 
© 2012 Statutární město Havířov
www.studio-upgrade.cz  |
www.eabm.cz