Ocenění osobností společenského života, pedagogů, žáků a škol statutárního města Havířova v roce 2020

Za přísných protiepidemických opatření se v pondělí 7. prosince 2020 předávala ocenění osobnostem společenského života statutárního města Havířova za rok 2019, a zároveň ceny pro nejlepší pedagogy, žáky, studenty, kolektivy a školy. Ceny z oblasti školství byly předány v místním společenském domě Reneta, ceny z oblasti života společenského pak v kině Centrum. Na oceněné čekaly jak plakety, tak hodnotné ceny v podobě šeků a dárkových poukazů.

Ocenění se udělují v oblasti zdravotní, kulturní, volnočasových aktivit, společensky prospěšných aktivit a v oblasti sportovní.

Nejvyšší ocenění Cena města Havířova za rok 2019 náleží zdravotní sestře Vandě Foltynové z Neurochirurgické ambulance NsP za dlouhodobě vynikající pracovní nasazení, obětavost a vstřícnost k pacientům.

Nejvyšší poctu města, čestné občanství, která byla udělena podruhé v historii města, získal Jaroslav Bába, reprezentant České republiky v atletice ve skoku vysokém, medailista Olympijských her, halových mistrovství světa a Evropy a bývalý občan Havířova.

Stránky