ZŠ Marie Pujmanové dostane nový kabát

21Březen 2018

Zateplení fasády, výměna oken, oprava střechy, zavedení rekuperace vzduchu ve třídách nebo nový bezbariérový vstup. To vše čeká během léta budovu Základní školy Marie Pujmanové v Havířově-Šumbarku. Rada města už vybrala zhotovitele, rekonstrukci však město záměrně směřuje převážně na prázdniny.

Jedna z největších havířovských škol je členěna do 8 pavilonů a v 17 třídách ji letošní školní rok navštěvuje 375 žáků. Škola sdružuje úplnou základní školu, školní družinu a školní jídelnu. ZŠ Marie Pujmanové funguje od roku 1986.

Na rekonstrukci školy za zhruba 50 milionů korun město využije evropské dotace z  projektů z Operačního programu Životní prostředí.

"Podařilo se nám získat dotace ze dvou projektů. Základní škola Marie Pujmanové je tak první škola, kde se nám v rámci jedné rekonstrukce podaří zrealizovat výměnu oken a zateplení budovy společně s nuceným větráním s rekuperací," uvádí hospodářský náměstek primátorky Karel Šlachta.

Investici do snižování spotřeby energie budovy školy tak může město pokrýt dotací až ve výši 40% uznatelných nákladů. Na nucené větrání s rekuperací si město sáhne až na 70% z uznatelných nákladů.

Logo ZŠ Pujmanové.jpg  Logo ZŠ Pujmanové 2.jpg

 

Tisk Poslat e-mailem