Známe vítězné projekty participativního rozpočtu 2020

15Červenec 2020

Během června probíhalo hlasování o projektech přihlášených do participativního rozpočtu města Havířova pro rok 2020. Do hlasování postoupilo celkem 12 projektů z pěti městských částí. Lidé si mohli vybrat, kterému projektu dají svůj hlas.

„Projekty, které usilovaly o realizaci, se většinou zaměřují na obnovu či výstavbu dětských hřišť, realizaci volnočasových zón a umístění sportovních prvků v Havířově,“ přiblížil projekty přihlášené do letošního ročníku participativního rozpočtu havířovský náměstek pro investice a chytré město Bohuslav Niemiec.

Část města Dolní Suchá neměla žádný projekt. Část města Prostřední Suchá měla pouze jeden projekt „Dětské a workout hřiště, zastřešené posezení“, o kterém se nehlasovalo, tudíž se tento projekt stal automaticky realizovatelným. Taktéž část města Dolní Datyně přihlásila pouze jeden projekt „Stan pro všechny“, který již byl zrealizován.

Dalšími vítěznými projekty se staly:

Víceúčelové hřiště pro děti a mládež – Havířov-město

Dvě workoutová hřiště – Havířov-Podlesí

Pohybem ke zdraví Údolí Stružník – Havířov-Bludovice

In-line ovál – Havířov-Šumbark

Kdo si hraje, nezlobí (Modernizace dětského hřiště u ZŠ Zelená) – Havířov-Životice

Celkem hlasovalo 1 841 občanů, oproti loňskému roku tedy hlasovalo o 497 občanů více.

Vítězné projekty bude Havířov realizovat v následujícím roce. V případě, že skutečné finanční náklady na vítězný projekt budou nižší než vymezená finanční částka pro danou část města, bude možné v případě dostatečných finančních prostředků realizovat i další projekt v pořadí.

Pro rok 2020 bylo na projekty v rámci participativního rozpočtu uvolněno z rozpočtu města 5 milionů korun.

 

Tisk Poslat e-mailem