Zapojte se do tvorby pohornické krajiny Karvinska, vyplňte dotazník POHO2030

1Červenec 2020

Program POHO2030 představuje ucelený přístup k obnově území nazývaného i jako pohornická krajina Karvinska, tedy území mezi městy Karviná, Havířov a Orlová, o rozloze cca 60 km2, které je silně poznamenané těžbou černého uhlí i rozvojem těžkého průmyslu.

POHO2030 je v této chvíli samostatný krajský program, do kterého jsou zapojené významné společnosti, organizace, subjekty nebo jednotlivci z území POHO i z celého regionu. Společnou vizí všech zapojených aktérů je přeměnit pohornickou krajinu Karvinska na prosperující území s pestrým a udržitelným životem. POHO2030 se má stát územím v pohybu, kam budou lidé směřovat za aktivním odpočinkem, územím pro chytrá řešení, které bude přitažlivé pro inovátory a kreativce z celého světa a v neposlední řadě pak územím nových energií, kde se budou využívat energeticky nenáročné bezuhlíkové technologie a obnovitelné zdroje.

Zajímá nás váš názor na zmíněné území, jaké jsou vaše představy o její proměně, případně, jak byste se chtěli do celého procesu proměny zapojit.

Dotazník je k dispozici na www.poho2030.cz/dotaznik, jeho vyplnění vám zabere nanejvýš 10 minut a nám pomůže získat cenné informace.

Tisk Poslat e-mailem