Základní škola M. Kudeříkové má novou tělocvičnu

6Leden 2020

Dnes 6. ledna byla slavnostně otevřena nově zrekonstruovaná tělocvična při ZŠ M. Kudeříkové. Během oprav byla například zateplena fasáda, stará střecha byla nahrazená novou zateplenou střešní konstrukcí a uvnitř byla položena nová sportovní polyuretanová podlaha. Rekonstrukce začala v červenci, trvala pět měsíců a město stála 26,4 milionu korun s DPH.

Budova tělocvičny má nyní zateplenou fasádu, byly vyměněny okna a došlo také k úpravě střechy. „Důležitým prvkem rekonstrukce byla úprava střešní konstrukce, která už byla důsledkem průběžných oprav z minulých let přetížená. Při její opravě jsme přistoupili k inovativnímu řešení, kdy se celá konstrukce očistila a nad ní se vytvořila nová. Jedná se o dřevěnou vazníkovou konstrukci, která nese zatížení celé střechy,“ uvedl náměstek pro investice a chytré město Bohuslav Niemiec.

Uvnitř tělocvičny je nyní nová sportovní polyuretanová podlaha, nové koše na basketbal, žebřiny, hrazdy a šplhací tyče. „Cením si toho, že vedení města pojalo rekonstrukci tělocvičny v naší škole jako jednu z prioritních investičních akcí.  Tělocvična byla před rekonstrukcí v podstatě v původním stavu z roku 1965. Během let provozu došlo pouze dvakrát k výměně povrchu. Tato nová podlaha umožňuje vyšší skluznost, a proto je také bezpečnější a klesá u studentů riziko úrazu,“ uvedl ředitel základní školy Jiří Brabec a doplnil: „Díky celkové revitalizaci pavilonu a také výměně oken, zateplení, způsobu vytápění a novému osvětlení, dojde také k výrazné úspoře prostředků vynaložených na spotřebované energie“. 

„Dneska jsme mohli vidět krásně zrekonstruovaný prostor, kde začínala ne jedna havířovská osobnost svou sportovní kariéru. A myslím si, že tento prostor si rekonstrukci zasloužil a díky úpravám tělocvična odpovídá parametrům dnešní doby,“ řekl při prohlídce tělocvičny primátor Havířova Josef Bělica.

 

Celou fotogalerii ze slavnostního otevření tělocvičny naleznete ZDE: 

Tisk Poslat e-mailem