Začíná revitalizace parku za havířovským Kulturním domem Radost

1Březen 2024

V pondělí 4. března 2024 začíná kácením nemocných a nebezpečných dřevin velká rekonstrukce parku za Kulturním domem Radost. Práce budou trvat deset měsíců, takže pokud půjde všechno podle plánu, hotovo by mohlo být v lednu 2025. Náklady pokryjí finance ze státního rozpočtu.

Nejprve se bude revitalizovat zeleň a dřeviny. Odstraněny budou jen ty nevyhovující a nebezpečné, ostatní zůstávají, a navíc vysadíme mnoho zeleně nové. Občané se mohou v rámci revitalizovaného parku těšit na šest odpočinkových zón. Jedno z nich bude hřiště pro nejmenší se skluzavkou, houpačkou a pískovištěm. Další hřiště bude workoutové, které nabídne trampolínu, ručkovadlo či lanový park.  Park bude plný laviček a kvetoucí zeleně, ideální pro relaxaci i aktivní trávení volného času v přírodě,“ uvedl náměstek pro investice a chytré město Bohuslav Niemiec.

Cílem projektu je obnova parku pomocí sadových úprav, které budou mnohodruhové, kvetoucí a atraktivní v každé roční době, rozšíření parkovacích ploch na ulic Sadová (z původních 29 vznikne 62 nových parkovacích státní), a také sofistikovanější nakládání s dešťovou vodou díky nové kanalizaci. Oblíbená oáza klidu a zeleně přímo v centru města Havířova po rekonstrukci nabídne široké veřejnosti nové možnosti trávení volného času pod širým nebem a stane se vhodným místem pro pořádání různých kulturně-společenských akcí.

Tisk Poslat e-mailem