Začíná rekonstrukce nádraží v Havířově

27Květen 2019

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) po letech příprav 24. května společně se zástupci města a kraje zahájila rekonstrukci nádražní budovy v Havířově. Jde o největší letos zahájený projekt tohoto druhu na Moravě. Rekonstrukci za 137,3 milionu korun zajistí společnosti OHL ŽS a.s. a Tomi-Remont a.s.

Na tento projekt přímo navazuje také rekonstrukce přednádražního prostoru, kterou realizuje statutární město Havířov. Hlavním cílem akce je revitalizace lokality včetně vybudování dopravního terminálu a související infrastruktury (parkovací stání atd.).

Jedná se o výjimečný projekt, který konečně změní vstupní bránu do našeho krásného města. Jsem šťastný, že to, co 30 let nešlo, najednou jde, protože je to moje srdeční záležitost. Celková investice do této lokality ze strany SMH a SŽDC bude bezmála čtvrt miliardy korun a věřím, že po dokončení dostane úplně novou dynamiku. Havířov to opravdu potřebuje,” řekl při zahájení stavby primátor města Josef Bělica.

Modernizace výpravní budovy nádraží bude probíhat ve dvou etapách - v rámci první bude provedena rekonstrukce stávající provozně administrativní části a přilehlých zpevněných ploch včetně venkovního schodiště. Cílem prací v první etapě je vybudování nové odbavovací haly pro cestující a nového zázemí pro dopravce. V rámci druhé etapy pak bude provedena rekonstrukce stávající odbavovací haly a restaurace i s obálkou budovy (prosklená stěna, střecha), přestěhování pokladen do nové odbavovací haly a vybudování nových toalet pro cestující.

“Začíná přeměna zastaralé a z provozního hlediska nevyhovující budovy na objekt odpovídající požadavkům a standardům 21. století. V průběhu dvou let projde celý objekt kompletní rekonstrukcí včetně výrazných dispozičních změn,” uvedl generální ředitel SŽDC Jiří Svoboda.

SŽDC plánuje také rekonstrukci staniční části havířovského nádraží. Realizace se předpokládá v letech 2021 až 2022.

Stránky

Tisk Poslat e-mailem