Vítězkou Miss Reneta roku 2021 je Emma Lehotská. V porotě zasedl i havířovský primátor

27Září 2021

Pod záštitou primátora statutárního města Havířova Josefa Bělici, náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Stanislava Folwarczneho a předsedkyně Žilinského samosprávného kraje Eriky Jurinové se v pátek 24. září odehrál 28. ročník mezinárodní soutěže studentek středních škol Miss Reneta 2021 Hvězdy Hvězdám. Slavnostní finálový večer proběhl v Kulturním domě Leoše Janáčka v Havířově-Podlesí. Vítězkou se stala 17letá studentka gymnázia ze Slovenska - Emma Lehotská.

Miss Reneta je mezinárodní soutěž studentek středních škol, která má v Havířově dlouholetou tradici. Až na rok 2020, který poznamenala pandemie nemoci covid-19 a soutěž musela být přerušena, se koná nepřetržitě od roku 1993. Účastnicemi jsou studentky středních škol z Česka, Slovenska a Polska. O kulturní program letošního ročníku se postarali například zpěváci Jiří Koběrský nebo Olga Lounová, či Taneční skupina Radost a Impuls. Hvězdnými patrony finalistek pak byli: Ivana Jirešová, Tonya Graves, Martin Bednarz, Taťána Kocembová Netoličková, Martin Šigut, Jakub Janda, Kateřina Hrachovcová, Radka Rosická, Štěpán Škorpil, Marta Jandová nebo David Moravec. Celým večerem provázel Vladimír Hron. V porotě, která měla těžký úkol, vybrat z dvanácti finalistek tu nej, zasedl též havířovský primátor Josef Bělica.

V této porotě, která posuzuje dívčí půvab, šarm a osobnost zasedám pravidelně, a je to pro mě vždy zážitek velmi příjemný. Moc jsem si celý večer užil. Vítězce srdečně gratuluji a všem dívkám přeji, aby si splnily své sny, aby byly obklopeny jen dobrými lidmi a zůstaly zdravé a veselé. Mají před sebou celý život a k dispozici celý svět,“ podotkl člen poroty primátor Havířova Josef Bělica.

Všechny finalistky získaly hodnotné věcné ceny, vítězka spolu s titulem Miss Reneta 2021 získala automobil Škoda k ročnímu užívání.

Mezinárodní projekt Miss Reneta je nositelem a součástí více než dvacetiletého partnerství a mezinárodní projektové spolupráce páteřních středních škol v Moravskoslezském kraji, Žilinském samosprávném kraji a Powiatu Wodzislaw a dalšími středními školami s významným dopadem do zvyšování kvality zejména středního odborného vzdělávání. Výstupy a poznatky ze všech projektů se postupně promítají do školních vzdělávacích programů všech partnerských škol.

Z finalistek soutěže Miss Reneta let minulých se staly i Miss ČR. Například Zuzana Jandová, Renata Langmannová nebo Tereza Chlebovská.

Tisk Poslat e-mailem