Vánoční dárky z fondu primátora vedení města konečně mohlo rozdat osobně

15Prosinec 2022

Nepříznivá pandemická situace celé dva roky bránila vedení města Havířova v osobních návštěvách a předávání vánočních dárků dětem i dospělým v havířovských zařízeních. Na konci roku primátor ze svého fondu uvolnil 150 tisíc korun, za které se nakoupily vánoční dárky pro klienty Dětského centra Pluto, Domova pro osoby se zdravotním postižením Benjamín, mateřské školy Paraplíčko, AS-Azylového domu pro rodiny, SANTÉ – centra ambulantních a pobytových sociálních služeb a Dětského domova na Čelakovského ulici.

„Je tradicí, že v předvánočním čase vedení města obdarovává malé i velké klienty v havířovských zařízeních. Po dlouhých dvou letech konečně zase osobně, protože osobní setkání nic nenahradí. Tak jako každý rok jsme provedli průzkum přání a potřeb klientů. Se seznamem jsme poté vyrazili na nákup a pořídili hračky, pastelky a omalovánky, kreslířskou tabulku, matrace, sportovní potřeby, batohy, bačkory, prostěradla a povlečení, ručníky, mikrovlnou troubu, lednici, zahradní lavici, televizi, kufry, mixéry, čajovou konvici či sedací vak. K dispozici jsme měli částku 150 tisíc korun z fondu věcných darů primátora, kterou schválilo Zastupitelstvo města Havířova. Ve stejnou částku doufám i v roce příštím,“ uvedla náměstkyně pro sociální oblast Stanislava Gorecká.

Kromě náměstkyně pro sociální oblast Stanislavy Gorecké se předvánoční návštěvy účastnil i náměstek pro ekonomiku a správu majetku Ondřej Baránek, náměstkyně pro školství a kulturu Jana Feberová, náměstek pro investice a chytré město Bohuslav Niemiec, náměstek pro sport Daniel Vachtarčík a tajemník Magistrátu města Havířova Milan Menšík.

Tisk Poslat e-mailem