V pondělí 4. května se v Havířově otevře městská knihovna a informační centrum

3Květen 2020

V souladu s nařízením vlády ze dne 23. dubna 2020 a rozvolňováním opatření v souvislosti výskytem onemocnění COVID- 19 bude Městská knihovna Havířov a její pobočky, včetně Městského informačního centra a expozice Historie psaná uhlím, od 4. května znovu v provozu.

Až do odvolání bude knihovna fungovat v omezeném režimu. Vstup do knihovny bude možný pouze s rouškou nebo jinou ochranou úst a nosu. Před vstupem do půjčovny bude pro čtenáře připravena dezinfekce na ruce, kterou by měli před vstupem a po vrácení dokumentů použit. Návštěvníci knihovny budou mezi sebou muset dodržovat dvou metrové rozestupy.

Na jednom oddělení bude moci být najednou maximálně 10 osob. Do Městského informačního centra budou návštěvníci vstupovat jednotlivě. „V současné době umožňujeme pouze půjčování a vracení knih, časopisů, CD a deskových her. Prosíme návštěvníky, aby se v prostorách knihovny se zdrželi pouze po nezbytně nutnou dobu. Do odvolání jsou pak uzavřeny čítárny a herny. Nelze také používat počítače ani veřejná WC,“ upřesnila fungování knihovny její ředitelka Dagmar Čuntová.Pro vrácení knih a dokumentů budou vyznačena konkrétní místa. Knihy mohou lidé vracet také do BiblioBoxu před vstupem do knihovny na ulici Svornosti.

Výpůjčky, které byly uskutečněny před březnovým uzavřením knihovny, jsou automaticky prodlouženy do 29. května 2020. Z důvodu uzavření knihovny se stávajícím čtenářům při opětovné registraci prodlouží roční registrace o 2 měsíce, tzn. z 12 měsíců na 14 měsíců.

Pro aktuální informace a otevírací dobu knihovny a jejích poboček sledujte stránky Městské knihovny Havířov ZDE:

 

V příloze naleznete podrobné informacek otevření knihovny.

 

Tisk Poslat e-mailem