V pondělí 22. června se uvolňují další opatření přijatá v souvislosti s pandemií nemoci COVID-19

22Červen 2020

V pondělí 22. června se uvolňují další opatření zavedená kvůli koronavirové epidemii. Mohou se pořádat akce až pro 1000 osob, provoz koupališť, ZOO, hradů nebo galerií se vrací do normálu. Roušky v hromadné dopravě zůstávají povinností prozatím do konce června. Další rozvolňování opatření proti koronaviru se netýká Karvinska a Frýdecko-Místecka.

Koupaliště, zoo atd. zpět v běžném provozu

Koupaliště, zoologické a jiné zahrady, muzea, galerie, hrady, zámky a podobná zařízení se vrací k běžnému provozu. Ruší se tak limit deset metrů čtverečních na osobu a povinné odstupy mezi lidmi.

Hromadné akce do 1000 lidí

Zvyšuje se kapacita účastníků pro konání hromadných akcí z 500 na 1000 lidí.

Veletrhy a sportovní akce do 5000 lidí

Umožňuje se pořádání veletrhů a sportovních akcí s maximální účastí do 5000 lidí ve stejný čas. Na těchto akcích je nezbytné rozdělení návštěvníků do sektorů s vlastním zázemím, například toaletami, občerstvením a vchodem při maximálním počtu 1000 lidí na jeden sektor. Odstup sektorů musí být nejméně čtyři metry. Počet sektorů na jednom místě nesmí přesáhnout pět. V hledištích sportovních stadionů budou lidé nadále smět sedět jen v každé druhé řadě a od ostatních osob je bude muset oddělovat minimálně jedno prázdné sedadlo.

Lázně

Od pondělí se ruší limit deseti lidí pro skupinové procedury a zároveň se rozvolňují pravidla pro společné stravování lázeňských hostů.

Konec školního roku

Všichni žáci si budou moct osobně přijít pro vysvědčení. Nebude platit dosavadní pravidlo nanejvýš patnáctičlenných skupin ve třídách. Ve společných prostorách škol jsou ale dál povinné roušky. Ve třídách je mohou žáci sundat, pokud udržují rozestupy alespoň 1,5 metru.

Rozvolňování neplatí pro Karvinsko a Frýdecko-Místecko, zde zatím zůstanou opatření v platnosti. Ministerstvo zdravotnictví také nařídilo v těchto oblastech povinné testování na COVID-19 ve zdravotnických a sociálních zařízení.

Tisk Poslat e-mailem