V pátek 25. 11. začíná program Vánočního městečka. Den na to se slavnostně rozsvítí strom

14Listopad 2022

Pestrý program Vánočního městečka na náměstí Republiky v Havířově odstartuje v pátek 25. listopadu po 13 hodině. Pomyslný nejdůležitější okamžik adventního programu nastane o den později v sobotu 26. listopadu v 17 hodin, kdy se rozsvítí vánoční strom. Populární havířovské Vánoční městečko letos konečně ožije naplno po dvouleté nucené pandemické pauze.

Během prvního dne programu Vánočního městečka vystoupí například kapela Laura a její tygři. Den následující po slavnostním rozsvícení stromu za účasti vedení města, všechny návštěvníky roztančí kapela Olympic. Součástí městečka bude historická tržnice, betlém, ukázka lidových tradic nebo Ježíškova pošta. Program Vánočního městečka na náměstí Republiky v Havířově je naplánován až do 23. prosince a jeho kompletní podoba bude uveřejněná na www.mkshavirov.cz.

Letos se město rozhodlo pro jeden centrální vánoční strom na území Havířova, a to na náměstí Republiky. Jde o 50 let starý smrk, který rostl na soukromé zahradě v sousedním Šenově a byl městu Havířov darován. Odbor komunálních služeb pro letošní rok připravil atraktivní novinku v podobě fotokoutku, který bude umístěn v centru města u kina Centrum. Fotokoutek bude vytvořen ze čtyřmetrové světelné průchozí baňky, kde můžou všichni občané vytvořit řadu krásných vánočních fotografií. Celá vánoční výzdoba včetně již tradiční habrové aleje se rozsvítí těsně před první adventní nedělí, a to v pátek 25. listopadu krátce po setmění.

  • Program Vánočního městečka 2022
    Program Vánočního městečka 2022
  • Vánoční městečko 2021
    Vánoční městečko 2021
  • Vánoční městečko 2021
    Vánoční městečko 2021
Tisk Poslat e-mailem