V pátek 24. 11. začíná program Vánočního městečka. Den na to se slavnostně rozsvítí strom a zazpívá Ewa Farna

22Listopad 2023

Pestrý a atraktivní program Vánočního městečka na náměstí Republiky v Havířově odstartuje v pátek 24. listopadu odpoledne. Pomyslný nejdůležitější okamžik adventního programu nastane o den později v sobotu 25. listopadu v 17 hodin, kdy se rozsvítí vánoční strom.

Během prvního dne programu Vánočního městečka vystoupí například kapela Citron. Den následující, po slavnostním rozsvícení stromu za účasti vedení města, všechny návštěvníky roztančí Ewa Farna. Součástí městečka bude historická tržnice, betlém, ukázka lidových tradic nebo Ježíškova pošta. Program Vánočního městečka na náměstí Republiky v Havířově je naplánován až do 22. prosince a jeho kompletní podoba je uveřejněna na www.mkshavirov.cz, nebo také ve fotogalerii tohoto článku.

Město od 11. listopadu zdobí jeden centrální vánoční strom, a to na náměstí Republiky. Tentokrát jde o jedličku, která je stejně stará jako samotný Havířov, rostla na soukromé zahradě na Šumbarku a městu ji věnovala rodina Aloise Rotigla. Po loňském úspěchu bude také letos v centru města u kina Centrum k dispozici fotokoutek, který je vytvořen ze čtyřmetrové světelné průchozí baňky, a už v roce minulém se stal oblíbenou dekorací vánočních fotek nejen návštěvníků Vánočního městečka. Celá vánoční výzdoba včetně již tradiční habrové aleje se rozsvítí těsně před první adventní nedělí, a to v pátek 24. listopadu krátce po setmění.

Tisk Poslat e-mailem