V pátek 24. 11. začíná program Vánočního městečka. Den na to se slavnostně rozsvítí strom

14Listopad 2023

Pestrý program Vánočního městečka na náměstí Republiky v Havířově odstartuje v pátek 24. listopadu odpoledne. Pomyslný nejdůležitější okamžik adventního programu nastane o den později v sobotu 25. listopadu v 17 hodin, kdy se rozsvítí vánoční strom.

Během prvního dne programu Vánočního městečka vystoupí například kapela Citron. Den následující po slavnostním rozsvícení stromu za účasti vedení města, všechny návštěvníky potěší zpěvem a originální muzikou  například Emma Smetana a Jordan Haj. Součástí městečka bude historická tržnice, betlém, ukázka lidových tradic nebo Ježíškova pošta. Program Vánočního městečka na náměstí Republiky v Havířově je naplánován až do 22. prosince a jeho kompletní podoba bude uveřejněna na www.mkshavirov.cz.

Město od 11. listopadu zdobí jeden centrální vánoční strom, a to na náměstí Republiky. Tentokrát jde o jedličku, která je stejně stará jako samotný Havířov, rostla na soukromé zahradě na Šumbarku a městu ji věnovala rodina Aloise Rotigla. Po loňském úspěchu bude také letos v centru města u kina Centrum k dispozici fotokoutek, který je vytvořen ze čtyřmetrové světelné průchozí baňky, a už v roce minulém se stal oblíbenou dekorací vánočních fotek nejen návštěvníků Vánočního městečka. Celá vánoční výzdoba včetně již tradiční habrové aleje se rozsvítí těsně před první adventní nedělí, a to v pátek 24. listopadu krátce po setmění.

  • Vánoční městečko 2022
    Vánoční městečko 2022
Tisk Poslat e-mailem