V Havířově vynesla letošní Tříkrálová sbírka přes 132 tisíc korun

5Únor 2024

Také letos koledníci Charity Český Těšín, pod kterou spadá i město Havířov, vyrazili do ulic obcí a měst, aby přinesli radost a požehnání do našich domovů. Během koledování sbírali do svých tříkrálových pokladniček finanční dary, které poputují na podporu potřebných v nejbližším okolí.

Po sečtení všech 273 zapečetěných pokladniček činí celkový výtěžek letošní Tříkrálové sbírky úžasných 1 528 233 korun. Ve městě Havířov se vykoledovalo 132 524 korun do sedmdesáti zapečetěných pokladniček.

Události posledních měsíců nás utvrzují v tom, že nežijeme v lehké době. O to více vzrůstá kredit a důležitost poselství našich koledníků. Ti nepředávají pouze požehnání rodinám, ale především ukazují své vlastní tváře, které nám říkají, že lidem na lidech stále ještě záleží. Je to poselství naděje na lepší časy, které věříme, že čekají na každého z nás.“ říká Monika Klimková, ředitelka Charity Český Těšín.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na Tříkrálové sbírce 2024 Charity Český Těšín. Děkujeme malým i velkým koledníkům, zástupcům farností, úřadů, institucí, obchodů, jednotlivcům i celým rodinám. Děkujeme také všem dárcům a lidem dobré vůle.

Tříkrálová sbírka je největší dobročinnou sbírkovou akci v České republice, kterou pořádá Charita Česká republika od roku 2001. Celkový výnos sbírky pak putuje na podporu charitní pomoci lidem v nouzi a lidem ohroženým sociálním vyloučením podle pevně daného klíče.

Informace poskytla Alina Humel, Charita Český Těšín

Tisk Poslat e-mailem