V Havířově od července končí pět poboček České pošty

20Červen 2023

Česká pošta od 1. července 2023 trvale a bez náhrady uzavře 300 pošt v rámci České republiky. Společně s hlavním městem změnu nejvíce pocítí Moravskoslezský kraj, ve kterém se zavře 47 pošt. Konkrétně v Havířově se uzavřou následující pobočky:

  • Havířov 11 – ulice Hlavní třída 46
  • Havířov 12 – ulice Slovanská 1220
  • Havířov 2 - ulice Jurije Gagarina 1589
  • Havířov 3 – ulice Anglická 1198
  • Havířov 4 – ulice Dělnická 769

Zrušeno tedy bude pět z osmi poboček České pošty v rámci města Havířova. V provozu nadále zůstanou dvě pobočky na Dlouhé třídě 464 a 1228 a jedna na ulici Generála Svobody 268.

Mrzí mě, že to tak muselo dopadnout, ale přes naše protesty a poukazování na potřeby občanů a neznalost místních specifik při rozhodování, se na skutečnosti uzavřít pět poboček České pošty v našem městě nic nezměnilo. Nepomohla ani petice občanů, kterou jednohlasně podpořila Rada města Havířova. Šlo o petici za zachování pobočky v Prostřední Suché, která obsahovala opodstatněné námitky, a kterou jsme se všemi náležitostmi odeslali na Ministerstvo vnitra – bez reakce. Nezbývá než se obrnit trpělivostí,“ dodal k celé záležitosti uzavření poboček České pošty primátor Havířova Josef Bělica.

Tisk Poslat e-mailem