Úspěšný tým havířovských kulturistů byl hostem primátora

27Červenec 2022

Tři tituly vicemistra Evropy a dvě třetí místa. To je výsledek ze zatím poslední soutěže, které se toto úspěšné trio zúčastnilo. Další cenné kovy pánové získali v Itálii, Slovensku, ale i u nás v Česku. Tým kulturistů Garay Gym Havířov ve složení Jan Garay, Lukáš Rosypka a junior Adam Míček září na každé soutěži. Jejich bodové skóre pro letošní rok míří k excelentnímu výsledku, a to byl také jeden z důvodů, proč si pány ve středu 27. července pozvali na návštěvu havířovský primátor Josef Bělica a radní pro sport Daniel Vachtarčík.

Všechny přítomné spojovala láska ke sportu a touha po úspěchu. Bylo si tedy o čem povídat v pracovně primátora na Magistrátě města Havířova. Tématem povídání byla životospráva sportovců, kritéria hodnocení soutěžících v kuturistice i další plány oceněných kulturistů.

Gratulujeme a další úspěchy do budoucna přejeme. Pánové si uznání zaslouží, protože na sobě tvrdě dřou a jdou za svým cílem. To se pak úspěchy skoro vždycky dostaví. Hlavně aby zůstali dlouho zdrávi a mohli se svému oblíbenému sportu ještě mnoho let věnovat a dělat tak čest sobě, svým blízkým, klubu a v neposlední řadě i našemu městu,“ shodli se primátor s radním.

Konkrétně letos kulturisté z Garay Gym Havířov získali vzácné kovy na mezinárodním mistrovství ČR, 2 stříbrné a 2 bronzové medaile. Na světovém poháru v italském Rimini 1 zlatou, 1 stříbrnou a 3 bronzové medaile. Startovali rovněž na mezinárodním mistrovství Slovenska, odkud přivezli 1 zlatou a 2 bronzové medaile. Na mistrovství Evropy ve francouzském městě Chasseneuil-du-Poitou získali tři tituly vicemistra Evropy a dvě třetí místa. V podzimní sezóně je čeká řada dalších významných a zároveň náročných soutěží, kde vrcholem bude mistrovství světa, které se letos koná v Praze. Tomu ještě budou předcházet závody ICN NATURAL CUP 2022 v Plzni a mezinárodní mistrovství v Německu.