Úspěšný havířovský kickboxer Adam Janek na návštěvě u primátora a náměstka

8Listopad 2022

Primátor města Havířova Josef Bělica a náměstek pro sport Daniel Vachtarčík přivítali v pondělí 7. listopadu na magistrátě úspěšného juniorského kickboxera Adama Janka a jeho trenéra Mária Bortoliho. Svěřenec havířovského kickboxu Kick Wolf Team a člen reprezentace ČR, na mistrovství světa juniorů asociace WAKO vybojoval bronzovou medaili.

Všechny přítomné spojovala láska ke sportu a touha po úspěchu, a tak si pánové se zájmem vyslechli cestu za Adamovým úspěchem a plány do budoucna mladého sportovce.

Ke skvělému umístění gratulujeme jak mladému kickboxerovi, tak jeho trenérovi. Adam je ohromným talentem a věříme v jeho úspěšnou sportovní budoucnost. Teď už jenom zbývá, aby mu sloužilo zdraví, nechyběla odvaha, dostatek sil a motivace pro další úspěchy ve sportovní kariéře. Děkujme za skvělou reprezentaci Havířova, a také do budoucna má statutární město Havířov v plánu finančně podporovat naše sportovní spolky a talentované sportovce,“ shodli se primátor s náměstkem.

Pro 17letého Adama Janka byla tato sportovní sezóna mimořádně úspěšná. Ze světového poháru přivezl zlato, z evropského poháru stříbro a bronz a z mistrovství republiky dva tituly mistra. Mistrovství světa juniorů hostilo na konci září italské letovisko Jesolo Lido a na tento turnaj se sjelo 2000 bojovníků z 63 států. Pro český juniorský tým to byla nejúspěšnější výprava v historii. Výprava pod vedením hlavního trenéra Mária Bortoliho a čítající 16 bojovníků získala celkem 6 zlatých, 1 stříbrnou a 6 bronzových medailí a Češi se umístili na 17. místě ze 63 zemí.

WAKO je nejprestižnější a největší asociací kickboxu a také jedinou uznávanou mezinárodním olympijským výborem, a proto získat jakoukoliv medaili není jednoduché a není mnoho fighterů, kteří vybojovali medaili z WAKO.

 

 

Tisk Poslat e-mailem