Úklid spadaného listí v havířovských ulicích míří do finále, vše je připraveno na sněhovou nadílku

2Prosinec 2020

Pracovníci na veřejně prospěšné práce provádí úklid veřejného prostranství města po celý rok. Mezi každoroční podzimní práce patří úklid spadaného listí. Dle potřeby se pro zajištění bezpečné schůdnosti průběžně sfoukává listí z chodníků a poté se shrabává ze zeleně a odváží. Letos na podzim se začalo s úklidem listí o čtrnáct dní později než minulý rok, jelikož většina listí spadala ze stromu téměř najednou až po větších deštích.

Určitě stojí za zmínku, že jsme na některých ulicích (např. 1. Máje, Sukova, J. Vrchlického, Na Nábřeží, Opletalova, Školní a další) zaznamenali činnost občanů, kteří sami shrabávali listí ve svém okolí, čímž velmi pomohli při tomto podzimním úklidu města. Těmto občanům bychom rádi poděkovali za jejich zájem. Stejně tak děkujeme i pracovníkům veřejně prospěšných prací, jejichž práce je pro město velkým přínosem,“ uvedl náměstek pro investice a chytré město Bohuslav Niemiec.

Zaměstnanci veřejně prospěšných prací jsou momentálně připraveni na sníh, jelikož pomocné práce při odklízení sněhové nadílky jsou též v jejich kompetenci. Pokud se sněhu nedočkáme, i tak budou mít práce víc než dost. Zaměří se na úklid černých skládek a nepořádku v lesích a parcích.

Tisk Poslat e-mailem