Stavbou Moravskoslezského kraje pro rok 2022 je havířovská hala Fénix

4Říjen 2023

Cenu GRAND PRIX v letošním už 17. ročníku soutěže Stavba Moravskoslezského kraje 2022 získal soubor staveb Využití výpravní haly železniční stanice Havířov a Rekonstrukce výpravní budovy v železniční stanici Havířov. Tyto projekty zazářily mezi 57 přihlášenými stavbami, což byl zatím rekordní počet přihlášených staveb do této soutěže. 

Cenu si na slavnostním Galavečeru soutěže Stavba Moravskoslezského kraje 2022 ve čtvrtek 21. září 2023 v Landek Parku v Ostravě přezval primátor Havířova Josef Bělica: „Mám obrovskou radost! Pro mě a mé kolegy je to velká satisfakce, protože pustit se do tak obřího projektu, kterým byla celková rekonstrukce železničního nádraží v Havířově, chtělo pořádný kus odvahy, pevnou vizi a důvěru všech spolupracovníků a investorů. Nám se to povedlo, a teď zaslouženě sbíráme sladké plody naší tvrdé a vytrvalé práce v podobě ocenění, a hlavně spokojených reakcí našich občanů.

Hlavním záměrem této soutěže je seznámit laickou i odbornou veřejnost s úrovní stavitelství a architektury v kraji, prezentovat a propagovat projekty, stavby, přiblížit tvůrce těchto staveb a jejich nejlepší stavební díla.

Jednou z fází rekonstrukce železničního nádraží v Havířově bylo i zachování vzhledu impozantní výpravní budovy. Uvnitř se ale udály velké změny, od začátku roku 2023 plně slouží široké veřejnosti a nabízí prostory pro mnoho oblíbených sportovních aktivit. Rekonstrukce interiéru výpravní budovy železničního nádraží v Havířově byla nejvýznamnější investicí roku 2022. Nový mobilní prostor byl vybaven nejmodernějším technickým zázemím pro provozování sportovně-společenského centra. Kromě kolektivních sportů, které potřebují velká hřiště, je zajímavým prvkem boulderingová plocha a dva trenažéry určené na výcvik lyžování a běžkování. V horních prostorách se nacházejí menší sály pro komornější sporty, jako například balet, tanec nebo gymnastiku. Kromě sportovních aktivit je díky reprezentačnímu charakteru budovy možno halu zároveň využít k pořádání společenských událostí, jako jsou koncerty, divadelní představení, přednášky, výstavy, projekce nebo galavečery.

Tisk Poslat e-mailem