Stále veselá paní Jiřina Vránová oslavila 100 let. Gratulujeme

15Březen 2023

V Domově seniorů Luna v Havířově se v pondělí 13. března slavily 100. narozeniny paní Jiřiny Vránové. K zástupu gratulantů se přidal i havířovský primátor Josef Bělica.

Paní Jiřina se narodila jako jediné dítě svých rodičů v Ostravě, kam také chodila do školy. Od roku 1964 žije v Havířově, zde také pracovala v obchodě se zeleninou. Předtím se živila fotografováním a prací v laboratoři při vyvolávání a retušování fotek. Paní Jiřinka je srdečná a komunikativní dáma, plná úsměvů a humoru, která dokáže svým pozitivním přístupem kolem sebe rozdávat radost. O její duševní zdraví pečuje také její rodina, především její syn, který za maminkou často dochází.

Kdysi velmi ráda četla, pletla a luštila osmisměrky, ale kvůli zhoršení zraku nyní dává přednost poslechu dechovky v televizi a společenské konverzaci. S oblibou si dá svíčkovou nebo kompot, ovšem strava zelená jejímu oku moc nelahodí. Miluje návštěvy své rodiny, na pokoji má fotografie svých vnuků a pravnuků, které si ráda prohlíží. V domově si většinou užívá různá hudební vystoupení nebo návštěvy zvířátek. Samotu nevyhledává a stále si ještě jednou za čas s chutí zahraje s personálem žolíka. Jak sama říká, má ráda, když jsou věci „po jejím“ a mají řád.

Tisk Poslat e-mailem