Sportoviště u ZŠ Gorkého v Havířově prošlo rekonstrukcí. Nabízí atletický ovál i několik nových hřišť

12Duben 2023

Hřiště se nachází v centru města, v části Havířov-Město, a slouží rovnou dvěma školám. Využívají jej jak žáci Základní školy Gorkého, tak studenti Gymnázia Komenského. Proto se také částkou 12 milionů korun na rekonstrukci sportoviště finančně podílel i Moravskoslezský kraj. Město Havířov za rekonstrukci hřiště zaplatilo částku 14 a půl milionu korun, dohromady se náklady vyšplhaly na něco málo přes 26 a půl milionu korun.

Žáci a studenti se nového hřiště již nemohli dočkat, to staré už zdaleka nebylo vyhovující, přestávalo být funkční, a v některých ohledech začínalo být pro sportovní aktivity i nebezpečné. Koše na basketbal zkorodovaly, fotbalové branky postrádaly sítě, terén byl nestabilní. Hřiště prošlo kompletní revitalizací, a má teď všechno, co by si mladý sportovec mohl jen přát.

Když se po novém hřišti rozhlédnu, srdce mi plesá radostí. Vidím novou atletickou dráhu s umělým povrchem, hřiště pro malou kopanou a softball s povrchem z umělé trávy, dvě víceúčelová hřiště pro volejbal a basketbal s EDPM povrchem. Pro skok do dálky bylo vybudováno nové doskočiště a nesmím zapomenout na úžasné workoutové hřiště. Všechny úpravy a novinky jsme konzultovali s vedením škol a snažili jsme se jim maximálně vyjít vstříc. Zrekonstruované sportoviště zkvalitní jak výuku tělesné výchovy, tak možnost pohybu a sportování školní mládeže i široké veřejnosti,“ nadšeně popisoval zrekonstruované hřiště u ZŠ Gorkého náměstek pro sport Daniel Vachtarčík.

Co se týče dalších novinek, doplnil ho náměstek pro investice a chytré město Bohuslav Niemiec: „Kromě rekonstrukce ploch pro sport jsme mysleli také na nové oplocení, osvětlení a nutné odvodnění terénu. Použity byly nejmodernější technologické postupy a materiály. Nerezignovali jsme ani na bezpečnost a estetiku. Upravili a vysadili jsme novou zeleň a zajistili, aby celý areál byl pod dohledem kamerového systému. Vím, že o rekonstrukci hřiště u ZŠ Gorkého se mluvilo dlouho a jsem rád, že tentokrát nezůstalo jen u slov, že jsme se na rekonstrukci domluvili a společně ji dotáhli do úspěšného konce. V budoucnu by měla projít revitalizací i další havířovská hřiště, k tomuto účelu zpracováváme systematickou koncepci, která má zjistit potřeby a možnosti jednotlivých sportovišť.“

Tisk Poslat e-mailem