Soutěž Naše město Havířov letos vyhrála ZŠ K. Světlé

14Červen 2022

Už devátý ročník soutěže „Naše město Havířov“ se konal ve středu 8. června 2022 v prostorách ZŠ Gorkého. Tříčlenné týmy žáků 2. stupně opět plnily úkoly na několika stanovištích. Letos byly zaměřeny na historii Havířova, jeho geografii a místopis, dopravu, a významné osobnosti spojené s Havířovem. Všichni účastníci prokázali velmi dobré znalosti i schopnost týmové spolupráce. Nejlepšího výsledku pak v konkurenci sedmi týmů dosáhly ZŠ K. Světlé, ZŠ Těrlicko a ZŠ Žákovská.

 

Konečné pořadí:

  1. ZŠ K. Světlé                44 bodů - Matěj Pilous, David Varmuža, Tadeáš Glet
  2. ZŠ Těrlicko                  41 bodů - Kristýna Svobodová, Nicol Návratová, Matěj Pelikán
  3. ZŠ Žákovská               33 bodů - Natálie Valíčková, Jakub Hovadík, Ondřej Javořík

Díky finančnímu příspěvku města Havířov mohli dostat všichni soutěžící upomínkové předměty a medailisté také poukázky na knižní odměny. Ceny žákům předaly vedoucí odboru školství a kultury Magistrátu města Havířova Marcela Kasalíková a vedoucí oddělení školství Petra Gregorová. Pro vítězný tým je navíc jako speciální odměna připraveno setkání s primátorem. Všem zúčastněným školám děkujeme za účast a rádi je uvidíme opět za rok na dalším ročníku!

Za organizátory Tomáš Vlček, ZŠ Gorkého, Havířov

 

Tisk Poslat e-mailem