Sněžení ustalo, odklízení sněhu v ulicích Havířova ale pokračuje

3Prosinec 2023

Během noci ze soboty na neděli v ulicích Havířova odklízelo sníh na městských silnicích 11 kusů techniky, 5 strojů se pak staralo o chodníky a použito bylo 30 tun soli a 19 tun strusky. Momentálně město brázdí 9 strojů, které se starají o cesty a 6 o chodníky. Jelikož přestalo sněžit, hlavním úkolem Technických služeb Havířov, které zajišťují zimní údržbu místních komunikací ve vlastnictví města, bude stahovat sníh než přimrzne a použít další posypový materiál, aby byl pohyb po městě bezpečnější.

Neuvěřitelný a rychlý příval sněhové nadílky na mnoho hodin bez přestávky zaměstnal všechny pracovníky Technických služeb Havířov, kterým moc děkuji za nasazení a houževnatost, odvádějí skvělou práci.  I když už přestalo sněžit, dost práce je ještě před námi. Už během noci se začalo se systematickým stahováním sněhu, aby se nyní mohlo zintenzivnit použití posypového materiálu. V noci budou nízké teploty, sníh přimrzne, tak musíme ošetřit cesty a o chodníky, by nám to neklouzalo. Prosím všechny spoluobčany o opatrnost a ohleduplnost při pohybu v ulicích města a děkuji za spolupráci," vyjádřil se k nestandardní sněhové nadílce v Havířově náměstek pro investice a chytré město Bohuslav Niemiec.

Pozemní komunikace státu udržují dodavatelské firmy na základě smluv uzavřených s ŘSD, komunikace Moravskoslezského kraje pak uklízejí silničáři ze Správy silnic Moravskoslezského kraje. Plán zimní údržby včetně pořadí důležitosti místních komunikací a lhůty pro zajištění jejich sjízdnosti a schůdnosti je zveřejněn na webových stránkách města https://www.havirov-city.cz/odbor-komunalnich-sluzeb/informace/plan-zimni-udrzby-2023-2024. Jsou zde znázorněny mapové přílohy udržovaných i neudržovaných úseků vozovek a chodníků rozdělených dle barevného provedení do jednotlivých pořadí důležitosti, jmenné seznamy udržovaných úseků a jejich časové lhůty.

Tisk Poslat e-mailem