Setkání primátora s mistrem světa v karate Jiřím Hrabalem

14Srpen 2019

Primátor Havířova Josef Bělica a radní pro sport Daniel Vachtarčík společně ve čtvrtek 8. srpna 2019 přijali úřadujícího mistra světa v karate Jiřího Hrabala. Havířovský rodák vybojoval letos na konci července v Hradci Králové v kategorii kumite muži nad 65 let zlatou medaili.

V prvním kole Hrabal porazil závodníka z Anglie, ve druhém z Irska, ve třetím z Dánska. „Nejtěžší soupeř byl pro mě ve čtvrtfinále Ir. Ten byl hodně zkušený a já jsem musel přemýšlet nad svou taktikou, abych neudělal chybu. A pak samozřejmě finále. Tam sem věděl, že už jsem kousek od titulu a nechtěl jsem nic pokazit,“ řekl Jiří Hrabal.

Finálovým soupeřem Hrabala pak byl obhájce titulu z roku 2016 Dainty Paul z Austrálie. Havířovský veterán podal vynikající výkon a zvítězil. „Závodník musí mít perfektní techniku a kromě skvělé fyzičky musí umět zachovat chladnou hlavu. Závod totiž posuzuje pět rozhodčích, kteří rozhodují o tom, zda technika byla dobrá či nikoliv a zda závodník nedělal žádný faul. I to může ve výsledku ovlivnit, zda se stanete vítězem,“ dodal karatista.

Na šampionát se závodník připravoval v tělocvičně v areálu Severka na Jaselské ulici v Havířově. „Jsem velmi rád za to, v jaké kondici pan Hrabal je, být mistrem světa v kategorii nad 65 let, je něco úžasného. Karate je pro mě srdcová záležitost, trenéra znám od svých čtrnácti let, kdy jsem se začal o karate zajímat. A právě on byl jednou z osob, které významně ovlivnili můj život,“ okomentoval úspěch Jiřího Hrabala primátor města Havířov Josef Bělica.

Mistrovství světa karate SKIF se koná jednou za tři roky. Letošního ročníku v Hradci Králové se zúčastnilo přes 1200 závodníků z 55 zemí světa. Příští šampionát bude v Japonsku, kde se pokusí Jiří Hrabal svůj titul obhájit. Rád bych popřál panu Hrabalovi hodně zdraví i do budoucna a doufám, že pořád zůstane aktivní a podaří se mu titul za tři roky v Japonsku obhájit,“ uzavřel setkání primátor Josef Bělica.

 

 

FOTO: Petr Sznapka

 

Tisk Poslat e-mailem