Senioři v Havířově budou v rámci senior dopravy jezdit pohodlněji

24Leden 2020

Magistrát města Havířova předal oblastnímu spolku Českého červeného kříže Karviná zbrusu nový automobil. Ten bude využíván klienty seniory dopravy, která v Havířově funguje od roku 2017, a kterou ČČK Karviná pro město zajišťuje.

Nový automobil nahradí dosavadní vozidlo Škodu Octavii (rok výroby 2002), která kvůli svému stáří a technickému stavu vyžadovala nákladné opravy. Finance na nové vozidlo se podařilo městu získat zapojením do projektu Nadace Charty 77 – Konto Bariéry a společnosti ČESKÁ LÉKÁRNA HOLDING, a.s. „Tento projekt je zaměřený na přepravu seniorů a handicapovaných osob. Název projektu Taxík Maxík je tedy úzce spojený se sítí lékáren Dr. MAX, které jsou i v našem městě. Z projektu město získalo finanční prostředky ve výši půl milionu korun, za které byl pořízen velkoprostorový automobil značky Ford pro pět osob, do kterého se například vejde i invalidní vozík,“ řekla náměstkyně pro sociální oblast Stanislava Gorecká.

Projekt Taxík Maxík naváže na službu „Senior dopravy“, která v Havířově funguje od ledna 2017. I nadále budou tuto službu využívat osoby, které mají trvalé bydliště na území města Havířova a jsou starší 75 let. „Cena služby je 20 Kč za 1 jízdu. Podmínky pro přepravu zůstávají tedy stejné, ale věřím, že jízda novým automobilem bude pro naše občany příjemnější,“ dodala náměstkyně Stanislava Gorecká.

 

 

 

 

 

Tisk Poslat e-mailem