Sdílená kola opět zaplní ulice Havířova. Přibude kol i zastávek

30Březen 2021

I letos se začátkem dubna v Havířově rozjede systém provozování sdílených kol neboli bikesharing, který se v našem městě prakticky okamžitě stal hitem! Není divu, sdílená kola jsou skvělou možností, jak se rychle a ekologicky přemisťovat z místa na místo a udělat tak něco pro své zdraví. 

Provozovatelem této služby se, na základě výběrového řízení, opět stala společnost Nextbike. Vzhledem k oblíbenosti bikesharingu v Havířově, se město v letošním roce rozhodlo navýšit počet jízdních kol na 200 kusů, a na základě požadavků z minulých let rozšíří stanoviště na 57 míst. Půjde například o křižovatku ulic Tichá a Karvinská nebo Komunardů u sportovní haly. Kompletní seznam a mapu stanovišť naleznete v příloze. Jak to funguje nebo ceník pak naleznete na https://www.nextbikeczech.com/havirov/

V loňském roce bylo měsíčně provedeno v průměru 18 000 výpůjček a tradičně byly nejvytíženější stanice na náměstí Republiky, autobusovém nádraží u OD Kaufland a v parku ul. Palackého u dětského hřiště. Průměrná délka výpůjčky se pohybovala kolem 12 minut a 30 vteřin. Lidé si tedy hlídají limit 15 min. Nejčastěji jezdí cyklisté směrem z Náměstí republiky dolů k nádraží a dále pak na Šumbark. Tepnami jsou Hlavní a Dlouhá třída, Těšínská a Dělnická ulice. Velmi oblíbenou se stala i stanice Na Nábřeží-Vyhlídka. Přejeme Vám tedy vítr ve vlasech a šťastnou cestu!

Tisk Poslat e-mailem