Prvním miminkem roku 2023 Moravskoslezského kraje je holčička Natálie narozená v Havířově

2Leden 2023

Natálka se narodila v neděli 1. ledna 20 minut po půlnoci šťastným rodičům Lucii a Jiřímu Guňkovým. Na svět přišla v porodnici v Havířově s mírami 48 centimetrů a 3230 gramů. Stala se tak prvním miminkem nejen v Havířově, ale v celém Moravskoslezském kraji! Do rána se v havířovské porodnici narodily ještě další tři děti. Pár minut před jednou hodinou ranní holčička Mila s mírami 46 centimetrů a 2460 gramů, deset minut před druhou hodinou další holčička Liliana, která měřila 47 centimetrů a vážila 2650 gramů a těsně po čtvrté hodině poprvé spatřil světlo světa chlapeček Patrik. Celkem se tedy 1. ledna 2023 narodily v Havířově hned čtyři děti. Na porodním oddělení havířovské nemocnice šlo o mimořádně rušný Nový rok.

Na první miminko roku 2023 se přišel osobně podívat a rodičům pogratulovat nejen havířovský primátor Josef Bělica, ale také hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák. Ke gratulaci pánové přidali i dárky v podobě sady plen, peněžitých poukázek a pro první miminko roku 2023 zlatého šperku. „Novým šťastným rodinám moc gratulujeme, ať jim děti dělají jen samou radost a všem pevné zdraví přejeme,“ vyjádřili se při návštěvě hejtman s primátorem, a ještě připojili gratulaci své kolegyni, náměstkyni primátora pro sociální oblast Stanislavě Gorecké: „První miminko Moravskoslezského kraje roku 2023, malá Natálka, je vnučkou naší kolegyně Stanislavy! Společně s ní máme velkou radost, srdečně gratulujeme a za skvěle odváděnou práci a lidský přístup děkujeme veškerému personálu Nemocnice Havířov.“

Počty narozených dětí v havířovské nemocnici jsou stabilně vysoké. Už druhým rokem po sobě se v Havířově narodilo víc než tisíc dětí.  Rodičky si havířovskou nemocnici vybírají pro přátelský a empatický přístup personálu, moderní technické vybavení, ale také útulné a domácí prostředí. Spokojených rodiček bude jistě ještě přibývat, protože právě porodní oddělení prochází velkou rekonstrukcí.

 • Natálka s maminkou
  Natálka s maminkou
 • Patrik
  Patrik
 • Liliana
  Liliana
 • Mila
  Mila
Tisk Poslat e-mailem