První miminko, které se v roce 2020 narodilo v havířovské porodnici, je také prvním dítětem Moravskoslezského kraje

2Leden 2020

Primátor Josef Bělica ve čtvrtek odpoledne navštívil v havířovské nemocnici miminka, která se zde první den nového roku narodila. V nemocnici s poliklinikou v Havířově letos 1. ledna přišly na svět celkem tři děti.  Jedno děvčátko a dva chlapci.

Prvním miminkem, které přišlo na svět v roce 2020 v havířovské porodnici byla Michaela. Holčička přišla na svět 00:09. Měřila 48 centimetrů a vážila 2790 gramů. Zároveň se tak stala prvním dítětem Moravskoslezského kraje. Její maminka Terezia Babicová má trvalé bydliště v Karviné. Havířovským prvním občánkem se tak stal Daniel, který se také narodil 1. ledna. Třetí chlapec narozený v tento den dostal jméno Michael.

Michaela je prvním miminkem devatenáctileté maminky Terezie, která v současnosti v Havířově bydlí. „Havířovskou nemocnici jsem si vybrala, protože byla mému bydlišti nejblíže a obávala jsem se komplikací, které by mohly nastat. Michalka je mým splněným snem a jsem šťastná, že ji máme,“ uvedla při setkání maminka Terezie. Také prozradila, že si lékaři až do osmého měsíce jejího těhotenství mysleli, že se jí narodí chlapec, který měl dostat jméno Michael. Po zjištění, že to bude holčička, se maminka rozhodla jméno ponechat a pozměnit ho na Michaela.

„Vítání prvního miminka roku je jednou z nejmilejších primátorských povinností. Jsem velmi rád, že jsem mohl všechny tři děti za celé vedení města přivítat a pogratulovat jejich rodičům. Ze slov maminky vyplývá, že byla velmi spokojená jak s péčí, tak přístupem personálu havířovské nemocnice, což dokládá skvělou úroveň tohoto porodního oddělení,“ uvedl primátor Josef Bělica a doplnil: „Jsem rád, že počet porodů v nemocnici roste a přispívají k tomu i nové pomůcky, které nemocnice pořídila. V loňském roce to byla například porodní vana za bezmála 400 tisíc korun, kterou financovalo město Havířov a kterou od června využilo k porodu 36 rodiček," ukončil komentář primátor.

Všechny maminky, kterým primátor osobně pogratuloval, obdržely od havířovského magistrátu také věcné dárky nebo například dětské plenky. Z vítání všech dětí, které se první lednový den narodí, chce město udělat každoroční tradici.

--

V roce 2019 bylo v havířovské porodnici 671 porodů. Narodilo se celkem 674 dětí, z toho 342 chlapců a 332 děvčat.

Město Havířov v loňském roce přispělo nemocnici s poliklinikou částkou 3 150 000 korun.

Tisk Poslat e-mailem