Primátor se setkal se soutěžícími z Krajských sportovních her seniorů

14Srpen 2019

Primátor města Havířov Josef Bělica se ve středu 7. srpna 2019 potkal s havířovskými účastníky letošních Krajských sportovních her seniorů, které se konaly 29. května v Třinci.

Ze seniorských klubů v Havířově se do Krajských sportovních her přihlásilo 39 seniorů. Ti soutěžili v 10 disciplínách mezi kterými nechyběl florbal, šipky nebo hod míčkem na cíl. Havířovští senioři v Třinci zabojovali a z her si přivezli 8 medailí, které se jim podařilo získat v jednotlivých disciplínách.

Třikrát dosáhli senioři na zlato, čtyřikrát vybojovali stříbro a jednou získali bronzovou medaili. „Bylo to pro mě velmi příjemné setkání a jsem potěšen, že havířovští senioři jsou aktivní. Překvapilo mě, když jsem se dozvěděl, v jakých disciplínách naše město senioři reprezentují. Ve dvou věkových kategoriích od 60 do 70 let a nad 70 let se soutěžící utkali například i v běhu, což si zaslouží náš obdiv,“ uvedl při setkání primátor Havířova Josef Bělica.

Našim seniorům se dařilo ve florbale, bolloballu, šipkách, hodu míčku nebo kroužků na cíl. Ze všech těchto disciplín si dovezli medaile.

Havířovští senioři uspěli letos v konkurenci 381 soutěžících z celého Moravskoslezského kraje. Pro seniory bylo připraveno 10 disciplín jako šipky, florbal, basketbal, ale také soutěže na čas jako běh na 40 a 60 metrů, běh s tenisovou raketou nebo s kolečkem kolem mety.

 

FOTO: Romana Bartošková

Tisk Poslat e-mailem