Primátor pogratuloval válečnému hrdinovi plukovníku Janu Ihnatíkovi k 97. narozeninám

1Březen 2019

1. března oslavil vážený havířovský občan a nositel Ceny města, příslušník 1. československého armádního sboru v SSSR a přímý účastník Dukelské i Jaselské operace plukovník ve výslužbě Jan Ihnatík, 97. narozeniny. Popřát mu přišel také havířovský primátor Josef Bělica. Válečnému hrdinovi předal osobní dárek.

Rodák z Podkarpatské Rusi uprchl po maďarské okupaci v roce 1940 do Sovětského svazu. Tam ale skončil ve sběrném táboře, vězení a následně na 3 roky v gulagu. Po propuštění v roce 1943 vstoupil do nově vzniklých československých vojenských jednotek a účastnil se bojů o Kyjev, Dukelský průsmyk i osvobozování Československa.

"Za to, co jste pro naši zemi vykonal, vám náleží obrovské díky. Jsem nesmírně hrdý, že má naše město ve svých řadách takto váženého občana. Patří vám naše uznání za to, co jste pro naši svobodu vykonal během 2. světové války, za vaši odvahu, skromnost a čestnost. Přeji vám, aby vás neopouštělo zdraví a vitalita, stejně tak jako váš nadhled a veselá mysl," popřál válečnému hrdinovi primátor Josef Bělica.
 

Tisk Poslat e-mailem