Primátor poděkoval havířovským dobrovolným hasičům, kteří zasahovali při požáru v Hřensku

4Říjen 2022

V pondělí 3. října 2022 pozval havířovský primátor Josef Bělica na návštěvu čtyři hasiče z Jednotky sboru dobrovolných hasičů Havířov Město, kteří od 5. do 10. srpna 2022 pomáhali při likvidaci požáru v Národním parku České Švýcarsko.

Jednotka ve složení René Bulava, Aleš Radvanovský, Tomáš Brokeš a Daniel Robosz prováděla dozor požářišť, hasicí práce a odstraňování ohořelých větví, které ohrožovaly zasahující kolegy případným pádem. Projevili tak mimořádné nasazení při likvidaci požáru, který zachvátil jeden z nejkrásnějších přírodních celků v naší republice.

Našim dobrovolným hasičům velmi děkuji za jejich odvahu, mimořádné nasazení a profesionální přístup v boji s tímto přírodním živlem a jsem si jist, že i díky práci dobrovolných hasičů se tento požár masivního rozsahu podařilo zvládnout, což se chvílemi vzhledem ke složitosti a nepřístupnosti terénu jevilo jako nemožné,“ uvedl primátor Havířova Josef Bělica.

Nejrozsáhlejší lesní požár v historii České republiky vypukl 24. července letošního roku, hasičům se ho podařilo uhasit po dvaceti dnech. Do hašení požáru byla též zapojena letecká technika z České republiky a dalších pěti evropských států, konkrétně z Německa, Polska, Slovenska, Švédska a Itálie. V průběhu zásahu se u požáru vystřídalo více než 6000 profesionálních a dobrovolných hasičů a 400 kusů techniky, včetně 8 vrtulníků a 7 letadel. Celková plocha zasažená požárem byla odhadnuta na 3600 hektarů.

Tisk Poslat e-mailem