Primátor Havířova si vyzkoušel práci strážníka. A nebylo to naposledy

1Březen 2019

Poněkud neobvyklý průběh měla včerejší (28.2.) noční pochůzka dvou hlídek strážníků havířovské městské policie. K překvapení strážníků se k nim nečekaně připojil primátor města Josef Bělica. Společně prošli přidělené lokality a vyřešili několik přestupků. Těchto neplánovaných pochůzek se strážníky se primátor chce účastnit opakovaně.

Primátor města je velitelem Městské policie Havířov. Pravidelně se schází s ředitelem havířovské policie a společně řeší problémy v oblasti bezpečnosti, se kterými se město potýká. Z řad havířovských občanů občas slýchá výtky, že strážníci nejsou poblíž situací, které by jejich přítomnost vyžadovaly. 

"Konkrétně tento týden si mi pár našich občanů stěžovalo na konkrétní lokality v Havířově a přesně tyto lokality jsem se strážníky prošel. Chtěl jsem si ověřit, jak to v těchto částech města v noci doopravdy vypadá. Strážníci, a vlastně ani nikdo jiný dopředu nevěděl, že hlídky doprovodím. Proto nikdo nemohl tato místa nijak připravit, předem uklidit, něco tam například narychlo opravit," přiblížil primátor Havířova Josef Bělica.

Primátor absolvoval hodinu pochůzek s hlídkou v městské části Šumbark a hodinu s hlídkou v Havířově-Městě. Se strážníky prošli např. park Krásnou rokli, lokalitu kolem náměstí TGM, oblast kolem vlakového nádraží i budovu nádraží, zkontrolovali veřejný pořádek také na železniční zastávce Havířov střed, prošli Centrální park a Fibichovu ulici.

"Každá hlídka městské policie dohlíží na určitou část města. Během směny kontroluje různá stanoviště, jako jsou například parky či různá místa, kde se často zdržují lidé bez domova, a navíc reaguje na hlášení dispečerů," objasňuje průběh hlídek ředitel MP Havířov Bohuslav Muras. 

V průběhu pochůzek strážníci v doprovodu primátora legitimovali podezřelé osoby, reagovali na hlášení domácího násilí nebo vyřešili několik oznámení nesprávného parkování, včetně stání na místě pro hendikepované.

"Přestože se na některé konkrétní záležitosti, jako je například osvětlení v parku Krásná rokle, zaměřím, jsem nadále přesvědčený, že Havířov je bezpečné město. Nerad hodnotím něco, s čím nemám přímou zkušenost. Práce strážníků Městské policie Havířov si vážím. Strážníci se ve službě nezastaví, navíc jsou při výkonu služby neustále pod dohledem. Každý strážník má na sobě zapnutou kameru a je napojen na GPS lokátor. Chci se nyní společně s vedením Městské policie Havířov zaměřit na zlepšení vybavení naší policie," uvedl po noční pochůzce se strážníky primátor Bělica.
 

Tisk Poslat e-mailem