Primátor Havířova se ohradil proti rozhodnutí hokejového svazu o vyřazení Havířova z extraligy juniorů

12Duben 2019

Havířov, ale také Přerov a Vsetín, bojují proti rozhodnutí výkonného výboru hokejového svazu o vyřazení z příštího ročníku juniorské extraligy. Rozhodnutí svazové generality vyřadit z juniorské extraligy pro příští sezonu týmy, které si přitom sportovní cestou účast v soutěži vybojovaly, kritizuje také primátor Havířova Josef Bělica.

Proti březnovému rozhodnutí hokejového svazu, že se od příští sezony sníží počet účastníků juniorské extraligy z 24 na 19 a budou ji hrát jen kluby se statusem akademie plus Olomouc, se nyní Havířov, Vsetín i Přerov ozvaly. Na tiskové konferenci kluby oznámily, že nesouhlasí se svým vyškrtnutím z extraligy a podají podnět k arbitrážní komisi svazu.

K rozhodnutí hokejového svazu se vyjádřil také primátor Josef Bělica. "Podporuji snahu havířovského hokeje zachovat v Havířově extraligu mládeže, jak dorostu, tak juniorů. Myslím si, že rozhodnutí svazu je špatné, je nekoncepční, a doufám, že se jej podaří u sportovní arbitráže zvrátit," prohlásil primátor Bělica.

Kluby se zúžením soutěže nemají problém, ale chtějí ho docílit sportovní cestou. "Není tu tolik dobrých hokejistů, aby v lize bylo osmnáct týmů, ale ať se to udělá koncepčně a kluby mají možnost se připravit. Nelíbí se nám, že mládežnický hokej řídí stejní lidé jako extraligu mužů. Během pěti let se čtyřikrát mění koncepce u juniorů, jak se to hodí klubům," uvedl v rámci tiskové konference Jaroslav Mrowiec, prezident klubu AZ Residomo Havířov.

Tisk Poslat e-mailem