Primátor Havířova navštívil Liberty Ostrava. Provoz tam obnovila Steckelova válcovna

28Leden 2025

Hutní společnost Liberty Ostrava tento měsíc zhruba po roce obnovila výrobu ve Steckelově válcovně. U této příležitosti přijal pozvání k návštěvě závodu od ředitelky pro komunikaci Kateřiny Zajíčkové také primátor Havířova Ondřej Baránek. Průvodcem provozu mu byl výkonný ředitel společnosti Pavel Šedivý. V Liberty Ostrava pracuje také nemálo občanů Havířova.

Je moc dobře, že se ve Steckelově válcovně obnovila výroba, protože mnoho nejen havířovských občanů se mohlo vrátit zpět do práce.  Jde o zkušené a specializované pracovníky, které tato práce nejen baví, ale také ji dokonale rozumí,“ vyjádřil se po návštěvě havířovský primátor Ondřej Baránek.

Steckelova válcovna vyrábí ocelové pásy a plechy, které se uplatňují například ve stavebnictví nebo strojírenství. Sama Liberty Ostrava z nich dále vyrábí silniční svodidla nebo svařované trubky. Nyní v Liberty fungují tři závody: středojemná válcovna (závod 14) a závody 15 a 16, což jsou rourovny a válcovny plochých výrobků, přičemž Steckelova válcovna je součástí závodu 16.

Tisk Poslat e-mailem