Pracovník veřejně prospěšných prací toho dělá víc, než si myslíte

4Únor 2021

Základní podstatou projektu veřejně prospěšných prací je získávat pracovní návyky u dlouhodobě nezaměstnaných, dále pak jde o možnost práce pro lidi v předdůchodovém věku, anebo se zdravotním omezením, pro které je obtížné sehnat práci jinde. Několik pracovníků dnes působí v Technických službách Havířov.

Možná jste někdy v ulicích Havířova potkali pracovníka veřejně prospěšných prací. Možná nevíte, co všechno musí takový pracovník zvládnout!

Víte že, denně uklízí veřejné WC, brlohy bezdomovců, parky, hřiště, zastávky, lavičky podchody, průjezdy a nadjezdy?

A víte že, odstraňuje plakáty na nepovolených místech, plevel a listí z krajnic a silničních obrubníků, černé skládky z okrajových částí města, u odpadových kontejnerů, a že denně nachodí 8 až 10 kilometrů?

A víte taky že, čistí parkoviště, autobusové čekárny, koše, krajnice, žlaby, břehy, řečiště?

A možná nevíte, že provádí úklidové, stěhovací a pomocné práce dle potřeb občanů, kteří své tipy zasílají na magistrát. A také řeší potřeby ostatních odborů Magistrátu města Havířova, mateřských a základních škol.

Náročnost prací si měl možnost na vlastní kůži vyzkoušet i náměstek pro ekonomiku a investice Ondřej Baránek: „Momentálně je v plném proudu zimní údržba města, kterou také zajišťují právě pracovníci veřejně prospěšných prací. Zejména odstraňují ledové krusty na zastávkách MHD a přechodech pro chodce. A na tom si zakládají. Věřte mi, že to nemají jednoduché, jelikož od 1. února jich je v terénu pouze 25, v letech minulých jich přitom bylo až 90. Od 1. května 2021 však očekáváme začátek nového projektu a celkový počet pracovníků veřejně prospěšných prací by mohl být, doufáme, až 45. Všem, kdo se podílí na úklidu a čistotě města patří velký dík a respekt.“

Tisk Poslat e-mailem