Poslední den školy se městská policie zapojila do velké bezpečnostní akce

3Červenec 2019

Poslední červnový páteční večer proběhla bezpečnostní akce strážníků MP Havířov ve spolupráci s policisty obou obvodních oddělení PČR a pracovnic oddělení právní ochrany dětí magistrátu města, která byla zaměřena na negativní jevy, a to hlavně v souvislosti s koncem školního roku. Zároveň probíhala zvýšená kontrola objektů, pátrání po osobách, nelegálních migrantech nebo věcech pocházejících z trestné činnosti.

Tato akce byla spojena s celostátní akcí pražské městské policie, která vyhlásila na poslední den školního roku zvýšenou preventivní kontrolu požívání a podávání alkoholu dětem
a mladistvým. Protože tento den bývá ve znamení oslav, které často končí převozem opilých nezletilých do nemocnice, vyzvali metropolitní strážníci ke spolupráci na tomto preventivním projektu i kolegy z dalších měst. K výzvě se připojilo celkem 13 městských policií statutárních měst napříč republikou.

Trend konzumace alkoholu nezletilých stále roste. O tom hovoří zcela jasně statistiky i záchranáři, kteří smutné případy intoxikovaných dětí a mládeže převáží do nemocnic. V této souvislosti se naše městská policie rozhodla v inkriminovaný poslední den školního roku, kdy je počet oslav a různých akcí zvýšený, zapojit do výzvy pražských strážníků a v rámci své preventivní činnosti realizovat opatření se zaměřením na užívání alkoholu a návykových látek dětmi. Celkem bylo na území města během pátečního večera provedeno 73 kontrol nezletilých, 25 restauračních zařízení a 5 veřejných prostranství. V rámci této akce bylo zjištěno 6 požití alkoholu nezletilými.

Do společné akce se zapojila tato města: Brno, České Budějovice, Havířov, Hradec Králové, Kladno, Most, Mladá Boleslav, Ostrava, Plzeň, Praha, Přerov, Teplice, Ústí nad Labem a Zlín. Kolegové strážníci v některých městech spolupracovali s tamními asistenty prevence kriminality, pracovníky orgánu sociálně právní ochrany dětí nebo s policisty ČR. Počty zjištěných prohřešků konzumace alkoholu se pohybují v souhrnu k padesátce.

Bc. Monika Krpelíková,
projektový manažer MP

Tisk Poslat e-mailem