POHO 2030 a příležitost pro Vás

28Duben 2021

Píše se rok 2030 a pohornické území mezi Karvinou, Havířovem a Orlovou se stalo místem, kam lidé směřují za aktivním odpočinkem, územím nových pracovních příležitostí a územím, kde jsou využívány energeticky nenáročné, bezuhlíkové technologie a obnovitelné zdroje. Vše v souladu s udržitelným rozvojem. Takový je krajský transformační projekt POHO 2030.

POHO 2030 se zaměřuje na různé projekty. Jedná se například o cyklostezky, konverze dolů, vybudování kulturně vzdělávacího parku u dolů Gabriela a Barbora, či rekultivace a vybudování mobiliáře v okolí šikmého kostela.

Dnes je rok 2021 a je tady příležitost pro Vás. V pohornické krajině žije přes sto tisíc obyvatel, bez kterých by se program POHO 2030 neposunul dál. Proto je tady POHO Příležitost. Jedná se o unikátní možnost zapojit se do transformace krajiny, ve které žijete. V pohornické krajině je mnoho míst, které můžeme společně rozvíjet – Karvinské moře, šikmý kostel, letní kino Orlová, parkoviště dolu Lazy či prostory ve Staré Orlové.

Proč se zapojit? Máte nápad nebo poskytujete služby či činnost, kterou bychom mohli tato místa vylepšit? Máte možnost Vaše nápady realizovat! Kdo se může zapojit? Kdokoliv. Ať už jste jednotlivec, spolek, neziskovka nebo skupinka. Co pro to musím udělat? Vyplnit krátký dotazník na webu www.poho2030.cz nebo nás můžete kontaktovat emailem info@msid.cz. My Vám s realizací nápadu pomůžeme a společně tak můžeme krajinu rozvíjet.

Tisk Poslat e-mailem