Od zítřka (27.11.) bude v provozu nový světelný přechod pro chodce na Těšínské ulici

26Listopad 2018

Nový přechod bude napojen na světelně řízenou křižovatku Těšínské ulice a ulice U Stadionu. Stavbou nového přechodu město ukončuje poslední etapu úprav, které ovlivňují provoz na Těšínské a na křižovatce u Obchodního centra Rotunda.

Obchodní centrum funguje od listopadu 2016. Otevření centra provázely obavy, zda blízké křižovatky zvládnou zvýšený provoz. Město se proto pustilo do rozsáhlých úprav těchto křižovatek. Dvě z nich byly upraveny na jaře loňského roku. Poslední a nejrozsáhlejší rekonstrukci křižovatky Národní třídy, ulice 17. listopadu a Na Nábřeží realizoval Havířov vloni na podzim.

Nyní město Havířov na Těšínské dokončuje poslední stavbu – nový přechod pro chodce. „Aby mezi uvedenými křižovatkami mohla fungovat koordinace pomocí datové linky, museli jsme upravit přechod pro chodce a přebudovat jej na světelně řízený přechod. To nejen zlepší plynulost dopravy na Těšínské, ale také zvýší bezpečnost chodců, protože tento přechod je hodně frekventovaný,“  vysvětlil Gerard Krupa, vedoucí odboru komunálních služeb havířovského magistrátu.

Oprava chodníku, zábradlí a veřejného osvětlení bude pokračovat

V rámci výstavby světelného přechodu město opravuje také veřejné osvětlení, chodník a zábradlí, staví ochranný ostrůvek pro chodce a instaluje nové dopravní značení. Nový přechod pro chodce včetně úpravy chodníku a veřejného osvětlení vyjde městskou kasu na téměř 5 milionů korun.

Tisk Poslat e-mailem