Obyvatelé Selské ulice v Havířově mají nový chodník

20Prosinec 2018

Obyvatelé části města Havířov-Bludovice mají k dispozici zcela nový chodník, který vede podél Selské ulice. Město vyslyšelo prosby místních a po dlouholetém řešení majetkoprávních vztahů v dané lokalitě se mu podařilo stavbu zrealizovat. Nedávno dokončený chodník dnes (20.12.2018) místním slavnostně předali vedoucí představitelé města.

"Na chodník podél Selské ulice místní lidé čekali spoustu let. Máme zde dvě základní školy a mnoho rodinných domků, kde bydlí spousta lidí. Jsem proto velmi rád, že se nám konečně podařilo chodník postavit a udělat tak tuto část města bezpečnější," řekl náměstek primátora pro investice a chytré město Bohuslav Niemiec.

Nový jednostranný chodník s veřejným osvětlením o šířce zhruba 2 a délce zhruba 800 metrů vede od křižovatky s Frýdeckou ulicí po křižovatku s ulicemi Mezidolí a Na Kempách.

"Stavba chodníku zahrnovala mimo jiné jeho odvodnění, výstavbu výhyben a vybudování nových nebo rekonstrukce starých plotů v místech, kde do stávajícího oplocení zasáhla stavba. Upravili jsme sjezdy i nástupiště autobusových zastávek a nechali vystavět nový bezpečný přechod pro chodce, který vede k základní škole s polským vyučovacím jazykem," uvedla vedoucí oddělení investic havířovského magistrátu Kateřina Mikulová.

Stavba chodníku vyšla město na téměř 11 milionů korun.
 

Stránky

Tisk Poslat e-mailem