Obchody, restaurace i služby otevřou ve čtvrtek

30Listopad 2020

Česká republika přejde ze 4. stupně v protiepidemickém systému (PES) na 3. stupeň ve čtvrtek. Otevřou tak obchody, služby i restaurace, a to za přísných epidemiologických opatření.

Opatření bude platit na celém území České republiky. Ve čtvrtek 3. prosince 2020 tak dojde k otevření všech obchodů i restaurací a dojde k rozvolnění v oblasti služeb. Bude možné otevřít všechny obchody, i ty v nákupních centrech. Bude ale platit pravidlo jednoho zákazníka na 15 metrů čtverečních. Zákazníci budou muset dodržovat také mezi sebou rozestupy dva metry. Umožněn bude nedělní prodej.

Otevřou se také restaurace. Provozovny stravovacích služeb mohou mít otevřeno od 6 do 22 hodin. Zároveň budou moci být pouze čtyři osoby u stolu a obsazenost restaurace bude moci být pouze 50 procent.

Obnovit provoz ve čtvrtek budou moci také všechny služby. Personál bude muset používat roušku či respirátor. Vláda nenařídila dvojitou ochranu obličeje. Otevřít mohou i fitness centra. I zde bude muset platit pravidlo jednoho člověka na 15 metrů čtverečních.

Zruší se také zákaz vycházení.

Více čtěte zde: www.mzcr.cz/tiskove-centrum-mz/do-tretiho-stupne-pes-prejde-cesko-ve-ctvrtek-rozhodla-vlada/

Tisk Poslat e-mailem