Obálky do lednice si teď mohou vyzvednou také osoby zdravotně znevýhodněné a osamělé osoby

20Únor 2020

Takzvané obálky do lednice si v Havířově vyzvedlo už více než 4000 seniorů. Nově od září, kdy byla zahájena další vlna distribuce se rozšiřuje cílová skupina, pro kterou jsou IN.F.Obálky (obálky do lednice) určeny, a to o osoby se zdravotním znevýhodněním a osamělé osoby. Každá obálka nově také obsahuje leták s obecným doporučením k ochraně proti infekčním onemocněním (např. COVID-19).

Co to je IN.F.Obálka?

Jedná se o plastovou obálku, která obsahuje informace o zdravotním stavu, užívaných lécích, ale také kontakty na blízké. Obálka se vloží do lednice a v krizové situaci ji otevřou záchranáři a další složky záchranného systému.

Obálka pomůže hlavně v situacích, kdy se dotyčná osoba například nachází v bezvědomí či jí její stav z jakéhokoliv důvodu neumožňuje komunikovat se záchranáři. Ty o existenci důležité obálky s informacemi bude informovat samolepka nalepená na vnitřní straně dveří bytu či magnetka na dveřích lednice.

Obálku včetně informačního letáku s pokyny k vyplnění, formuláře k vyplnění, propisky, magnetky nebo samolepky si havířovští senioři či jejich rodinní příslušníci mohou vyzvednout na odboru sociálních věcí, a to v úředních hodinách odboru:

pondělí-středa: 8:00 - 17:00 hod.

úterý-pátek: 8:00 - 12:30 hod.

čtvrtek: 8:00 - 14:00 hod.

 

V příloze naleznete obrázek jak vypadá informační nálepka, která je součástí obálky a také formulář pro  jeho opětovné vytištění.

Tisk Poslat e-mailem