Obálka do ledničky může zachránit život

20Únor 2020

Senioři v Havířově se mohou stále zapojit do projektu „Obálka do lednice“. Informačních obálek se během jednoho měsíce rozdalo už 1300 kusů. 

Jedná se o plastovou obálku, která obsahuje informace o zdravotním stavu, užívaných lécích, ale také kontakty na blízké. Obálku senior vloží do lednice a v krizové situaci ji otevřou záchranáři a další složky záchranného systému.

Obálka pomůže hlavně v situacích, kdy se dotyčná osoba například nachází v bezvědomí či jí její stav z jakéhokoliv důvodu neumožňuje komunikovat se záchranáři. Ty o existenci důležité obálky s informacemi bude informovat samolepka nalepená na vnitřní straně dveří bytu či magnetka na dveřích lednice.

Obálku včetně informačního letáku s pokyny k vyplnění, formuláře k vyplnění, propisky, magnetky nebo samolepky si havířovští senioři či jejich rodinní příslušníci mohou vyzvednout na odboru sociálních věcí, a to v úředních hodinách odboru:

pondělí-středa: 8:00 - 17:00 hod.

úterý-pátek: 8:00 - 12:30 hod.

čtvrtek: 8:00 - 14:00 hod.

 

V příloze naleznete obrázek jak vypadá informační nálepka, která je součástí obálky a také formulář pro  jeho opětovné vytištění.

Tisk Poslat e-mailem